Başkan Ali Koç'un konuşmasından bazı satır başları şöyle: "Emre Belözoğlu'na teşekkür ederim. Bugüne kadar yaptığı tüm hizmetler için teşekkür etmek istiyorum. Kendisinden ne istediysek, saf duygularla elinden gelenin en iyisini yapmak üzere, elini taşın altına koydu. Birçok konuda büyük artılar getirdi. En büyük hayali teknik direktör olmak olan bir insanın bu riski alma mecburiyeti yoktu. O geldikten sonra Fenerbahçelilerin beklentisine çok daha yakın bir seviyede futbol oynandı. Biz şampiyonluğu Sivas maçında kaçırdık".

Acun Ilıcalı'dan itiraf: "Amacım tahrik etmekti" Acun Ilıcalı'dan itiraf: "Amacım tahrik etmekti"

ali koç  

"YABANCI BİR HOCA İSTİYORUZ"

Fenerbahçe Başkanı Koç, "Emre Belözoğlu'na hizmetleri için teşekkür ediyorum. Emre Belözoğlu 5-10 yıl içinde çok başarılı olacaktır. Yabancı bir hoca istiyoruz. Emre sıcak bakmadı, düşünmek için zaman istedi" açıklaması yaptı.  

"FUTBOLCU SAHADA ÖLECEK…ÖLECEK"

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, şampiyonluğun Sivasspor maçında kaçtığını söylerken futbolculara sitem etti.

Hedeflerinin Portekiz ya da Alman teknik direktör olduğunu söyleyen Ali Koç transfer açıklaması da yaptı.

Ali Koç, “Sivasspor maçında geriye düştük. Sahadaki futbolcular o an şampiyonluğu hissetmedi. Futbolcular son terine kadar akıtacak ve o sahada ölecek, ölecek o maçı alacaktı. Bu özveriyi bazıları göstermedi” dedi. 

“ARTIK YILDIZ TAKMAYACAĞIZ”

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un basın toplantısındaki sürpriz açıklamalar şöyle devam etti. 1959 öncesi şampiyonluklarla ilgili konuşan Ali Koç çok ilginç bir kararını açıkladı.

Ali Koç 1959 yılı öncesi şampiyonluklarla ilgili soruya cevap verirken Futbol Federasyonu’na yaptıkları “28 şampiyonluk” başvurusuyla ilgili “Derdimiz yayın gelirinden daha fazla para kazanmak ya da formamıza iki yıldız daha fazla takmak değil” dedi. Ali Koç yeni sezon formalarıyla ilgili olarak da “Zaten artık formamızda hiç yıldız olmayacak” dedi.

Editör: TE Bilişim