Bir ödül töreninde yaptığı "özgürlük" temalı konuşmasıyla gündeme gelen sanatçı Melek Mosso'yu hedef alan sanatçı Ali Kınık, sert ifadeler kullanmasıyla gündem oldu. 

Bülent Şakrak ile boşanmasının sebebi İhanet mi?: Ceyda Düvenci’den manidar açıklama! Bülent Şakrak ile boşanmasının sebebi İhanet mi?: Ceyda Düvenci’den manidar açıklama!

Ali Kınık Melek Mosso'yu hedef aldı: Zavallı kızcağız...

Geçtiğimiz hafta düzenlenen bir ödül töreninde "En Güçlü Cover Şarkı" ödülünün sahibi olan Melek Mosso, konuşmasında kadın cinayetlerine tepki göstererek "Ben bu ödülü yüzyıllardır bu toplumda, dünyada ötekileştirilen kıyafetleri ile, kahkahasıyla kadın olmanın gerektirdiği her şeyle yargılanan, ittirilen, katledilen bütün kadınların ruhlarına armağan olarak alıyorum. Sesimiz hiçbir zaman kısılamayacak. Kimse beni susturamayacak, konuşmaya, üretmeye ve şarkı söylemeye devam edeceğim" ifadelerini kullandı. Ünlü şarkıcının sözleri kısa sürede sosyal medyada gündem olunca tepkiler de beraberinde geldi. Geçtiğimiz hafta konser veren Melek Mosso, ödül törenindeki sözlerinden dolayı herkesten özür diledi.

Ali Kınık ise önceki hafta Mosso'ya gönderme yaptığı "Bu ülkede sanatçının özgür olmadığı hangi alan var?" sözleri sonrası tepkilerini Amasya'da sahne aldığı konserde de sürdürdü. Yavuz Selim Meydanı'nda binlerce vatandaşın katıldığı konserde milli ve manevi değerlerin önemine vurgu yapıp Melek Mosso ile ilgili sözler sarf eden Ali Kınık, "Bu bir sistem. O zavallı kızcağıza demişler ki, 'Elinize LGBT bayrağı alır sallarsanız, 13-15 yaşındaki Türk çocuklarına ahlaksızlığı öğütlerseniz, istediğiniz yerinizi açın, istediğiniz şeyleri söyleyin derseniz, siz konserlere gidersiniz, siz meşhur olursunuz.' O zavallı kızcağız da bunu uygulayanlardan biri" diye konuştu.