Çocuk yaşta katıldığı yarışma programı ile dikkatleri üzerine çeken ve henüz reşit dahi olmamışken seslendirdiği şarkılar ile müzik piyasasına hızlı bir giriş yapan güzel şarkıcı Aleyna Tilki, son yaptığı açıklamayla gündem oldu.

Bir dönem 16 yaşında içkili mekânlarda sahne alması nedeniyle eleştirilerin odağında olan şarkıcı Aleyna Tilki, çocuklarını fenomen haline getiren anne-babalara sitem etti.

Cansel Elçin - Zeynep Tuğçe Bayat çifti tekne tatilinde Cansel Elçin - Zeynep Tuğçe Bayat çifti tekne tatilinde

'''BÜYÜDÜKLERİNDE...''

"Ben bu 0-12 yaş arası bebek kıvamında çocukların modellik falan yapıp fenomen olmasına çok karşıyım." diyen Aleyna Tilki, devamında "Herkes tarafından istismar edildiklerini düşünüyorum ve büyüdüklerinde çok mutsuz insanlar olacaklar. 'Güzel çocuk doğurdum' deyip çocuğun her karışını kendi uzvuymuş gibi çekip paylaşan bir de üstüne onun adına post atan ebeveynler yargılansın. Tacizcilerden farkları olmadığını düşünüyorum." dedi.

Tilki'nin sözlerine destek de eleştiri de vardı.

Tilki'ye kendi geçmişi hatırlatılarak "Sen kaç yaşında sahnelerdeydin?" yorumları da geldi.

Kızına yönelik kötü yorumlara dayanamayan Havva Öztel sosyal medyada bir kullanıcıya şöyle bir yorumda bulundu: 

Sevgili Kızım ve Saygıdeğer takipciler,

Bugün burada önemli bir konuyu ele almak istiyorum. Kızımın son tweet'i ve altında yapılan yorumlar hakkında düşündüm ve paylaşmak istediğim birkaç düşünce var.

Kızım, kendi yeteneklerini ve hayallerini takip etmek konusunda büyük bir cesaret ve azim gösterdi. Bu, benim için büyük bir gurur kaynağıdır. 16 yaşında birçok başarıya imza atarken, bir yandan da sizlerin sözlü tacizlerine maruz kaldık. Bu durumu sadece Aleyna değil, aile olarak hepimiz yaşıyoruz. İnsanların bu kadar kötü olabileceğini öngöremediğim için, kızlarımdan kendi adıma özür diliyorum.

Her anne olarak, kızımın bu tür olumsuzluklarla karşılaşmasını istemezdik ve böyle bir deneyimimiz olmamıştı. Bu durum, bize insanların ne kadar kötü niyetli olabileceğini ve bu tür olumsuzlukların genç yetenekler üzerinde nasıl etkiler yaratabileceğini gösterdi. Dolayısıyla bu deneyimlerden yola çıkarak Aleyna'nın haklı bir serzenişi var.

Kızımın bu deneyimden rahatsız olduğunu ve bu konuda endişeli olduğunu biliyorum. Onun mutluluğu ve güvenliği benim için en önemli şeydir. Bu tür deneyimler, genç yeteneklerin potansiyellerini keşfederken karşılaşabileceği zorlukları gösterdi.

Kızımın ve diğer genç yeteneklerin hayallerini takip etmelerini engellememeli, onları cesaretlendirmeli ve güçlendirmeliyiz.

Son olarak, bu mesajı yazarken, toplumun daha anlayışlı ve saygılı bir yer olması gerektiğini düşünüyorum. Her birimizin bu konuda daha dikkatli ve hassas olması, genç yeteneklerin duygusal iyi oluşunu ve başarılarını korumamıza yardımcı olabilir. Sapkın davranış ve sözlü tacizleriniz bu çocuklara fazlasıyla zarar veriyor. Bunun farkında olmalıyız ve bu konuda değişim yaratmalıyız. Kendimize aynada bakarak kendi davranışlarımızı sorgulamalı ve toplum olarak daha iyi bir hale gelmeliyiz.

Sevgi ve saygılarımla Havva ÖZTEL

Editör: İlayda Dülger