Fokus Ultrason; en yeni cilt gençleştirme ve ameliyatsız yüz germe işlemlerinden biri olarak tanımlanıyor.  Yıllara meydan okumak isteyen, kırışıklıklara ve yüzdeki sarkmalara savaş açmış olan kişiler için en ideal yöntemlerden biri olan Fokus Ultrason, son yıllarda birçok kişi tarafından tercih ediliyor. 

yüz ultrason

Fokus Ultrason Nereye Uygulanır? 

Fokuslu Ultrasound yöntemi, özellikle yüz ve dekolte bölgesinde etkili olmaktadır. Yüz germe operasyonları ile birlikte de kullanılabilecek olan bir yöntemdir. Dekolte bölgesindeki ince çizgiler üzerinde kullanılmaktadır. Yüzde ise alın, çene, elmacık kemikleri ve yüzde oluşan kırışıklıklar üzerinde uygulanmaktadır.

Bu yöntem 35 yaşın üzerinde olan ve yüz ve dekolte bölgesinde gevşemeler, hafif çizgiler ve sarkmalar olan kişiler için uygun bir yöntemdir. Cildinde aşırı sarkmalar olan, yaşı oldukça ilerleyen kişiler için ise uygun bir işlem değildir.

yüz gerdirme

Fokus Ultrason Hakkında Sıkça Sorulan Sorular 

1. Fokus ultrason acıtır mı?

Acısız bir uygulama olduğunu söylemek doğru olmaz fakat dayanılmaz derecede yüksek bir acıdan da söz etmiyoruz. Uygulamadan önce kullandığımız anestezik kremler var olan acıyı ciddi oranda azaltıyor. Gene de ufak iğne batmaları gibi bir ağrı hissedebilirsiniz.

2. Fokus ultrason ile yüz gençleştirme işe yarıyor mu?

Fokus ultrason cilt gençleştirme ve sıkılaştırmada hasta memnuniyet oranı çok yüksek bir uygulamadır. Sonuç odaklı, etkili bir yüz gençleştirme yöntemidir.

focus ultrason

3. Fokus ultrason güvenli mi?

HIFU, dermatolog doktor tarafından uygulanması zorunlu olan, FDA onaylı, güvenli bir cilt gençleştirme yöntemidir.

4. Kimler fokus ultrason yaptırabilir?

30 yaşından itibaren, kolajen yetersizliği sebebiyle sarkmalar, kırışıklıklar, yüz hatlarında kayıp yaşayan kadın ve erkekler fokus ultrason ile tek seansta ameliyatsız cilt gençleştirme yaptırabilir.

Profesyonel makyaj tüyoları! Yüz şekline göre makyaj nasıl yapılmalı? Profesyonel makyaj tüyoları! Yüz şekline göre makyaj nasıl yapılmalı?