Yüzsüzlüğün Böylesi! Mehmet Arzık Küçük Kıza Hem Tecavüz Etti Hem de...

Bu adamın ismi Mehmet Arzık. 15 yaşında bir kıza tecavüz edip hamile bıraktı. Küçük kız zamanında şikayet etmediği gerekçesiyle mahkeme davayı düşürdü. Arzık, hapisten çıktıktan sonra ilk iş kızın ailesini tehdit etti: Bana bir şey olmaz!

Yüzsüzlüğün Böylesi! Mehmet Arzık Küçük Kıza Hem Tecavüz Etti Hem de...

Kilis’te 15 yaşındayken Mehmet Arzık isimli erkek tarafından istismara maruz bırakıldıktan sonra hamile kalıp doğum yapan E.Ö. ile ilgili devam eden davada hakim skandal bir karar verdi. İstismar yerine “Reşit olmayanla cinsel ilişki” suçundan görülen davada hâkim E.Ö.’nün şikayeti 6 ay içerisinde yapmadığı gerekçesiyle davayı düşürdü.

15 yaşındaki E.Ö.'ye tecavüz etmesine rağmen, 6 ay içinde şikayetçi olunmadığı için serbest bırakılan Arzık, E.Ö.'nün ailesinin yaşadığı köye gidip aileye "Devlet beni serbest bıraktı, dava düştü, kimse bana bir şey yapamaz" diyerek aileyi tahrik etmeye çalıştı. İfadesi alınan Arzık, serbest bırakıldı.

Kilis cinsel istismar

"TECAVÜZ" DEĞİL "REŞİT OLMAYAN KIZLA CİNSEL İLİŞKİ"

Kilis’te Mehmet Arzık adlı erkeğin cinsel istismarına maruz bırakılan E.Ö.’nün zamanında şikayette bulunmadığını gerekçe gösterilerek istismar yerine “Reşit olmayanla cinsel ilişki” suçundan devam eden dava, E.Ö’nün “Sanık beni tehdit ederek tecavüz etmiştir. Kendisinden korktuğum için şikayetçi olmadım” beyanına rağmen düşürülmüştü.

Davanın düşme kararının ardından E.Ö.'nün ailesinin yaşadığı köye dönen Arzık, aileye sözlü saldırı ve tehditte bulundu. Yaşanan olayın ardından baba Ş.Ö. durumu jandarmaya haber verdi. Arzık'ın karakolda ifadesinin alındığı öğrenildi. Arzık, ifadesinin ardından serbest bırakıldı!

mehmet arzık

"DEVLET BENİ BIRAKTI KİMSE BİR ŞEY YAPAMAZ"

Yaşadıkları sözlü saldırının ardından açıklama yapan baba Ş.Ö. "Tecavüzcü davanın düşmesinin ardından köye geri döndü. Eşim dama çamaşır aşmaya çıktığında kendisini tehdit etti. Devlet beni serbest bıraktı, dava düştü. Kimse bana bir şey yapamaz diye bağırdı" dedi.

"TECAVÜZCÜYÜ KORUYORLAR"

İfade işleminin ardından açıklamlarına devam eden baba Ş.Ö., "Karakolda ifade öncesi beni bir odaya götürdüler, ışık bile yakmadılar. Medyaya haber verdiğimiz için azarladılar. 8 kilometre yolu yürüyerek dönüyoruz. Bizi değil, tecavüzcüyü koruyorlar" dedi.

Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2021, 00:35

Mehmet Aksel

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdikten sonra Türkiye'nin önde gelen ulusal televizyon ve gazetelerinde muhabirlik ve editörlük yaptım. Hayatın her noktasına temas eden renkli güncel ve özel magazin haberlerini siz okuyucularımız için kaleme alıyorum. Benimle iletişim kurmak için sosyal medya hesaplarımdan faydalanabilirsiniz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
Lery
Lery - 2 hafta Önce

Nasıl bir ülkede yaşıyoruz anlamış değilim.Reşit olmayan çocuk ekmek çalar hapse atarlar ama eşşek kadar adam çocuğa tecavüz eder it gibi dolanır. Rüşvet aldılar yada farklı bir durum var yazıklar olsun.