Yok artık! Bu alışveriş sepeti 120 kilometre hıza ulaşıyor

Samsun'da otomobil tamircisi 26 yaşındaki Ahmet Hamurcu, alışveriş sepetinden ve 120 kilometre hıza kadar ulaşan sıra dışı bir ulaşım aracı yaptı.

Yok artık! Bu alışveriş sepeti 120 kilometre hıza ulaşıyor

Otomobil tamircisi Ahmet Hamurcu, internette video izlerken yurt dışında alışveriş sepetlerinden oluşan Go-Kart araçlarına benzer bir araç yapıldığını izledi. 

Kendisi de böyle sıra dışı bir araç yapmak için kollara sıvayan Hamurcu, kendi bilgisini de katarak 4 gün süren çalışmanın sonunda aracını yaptı. 

samsun alışveriş sepeti

Sepetli araç, Go-Kart tekerleklerinden, kasası alışveriş sepetinden, 125 cc gücünden bir motosiklet motorundan oluşuyor. 

Vites mekanizması da bulunan mini aracın alışveriş sepetine oturduktan sonra keyifli anlar başlıyor. 

samsun alışveriş sepeti

"EĞLENMEK İÇİN BİNİYORUZ"

Yaptığı aracın herkes tarafından ilgiyle karşılandığı belirten Ahmet Hamurcu, "İnternette bir araç gördüm. Amerika'da gençler yapmış. Tamamen ona benzeyen değil de biraz daha kendi yorumumu katarak bu şekilde bir araç yaptım. Can sıkıntısıyla başladım, 4 günde yaptım. Tekerler Go-Kart aracı tekeridir. Motor zaten 125 cc'lik bir motosikletin motorudur. Kasası market sepetinden. Diğer parçalarını hepsini kendim birleştirdim. Yoldan geçen arabalar olsun, insanlar olsun herkesin hoşuna gidiyor. Biz de eğlenmek için biniyoruz" dedi. 

samsun alışveriş sepeti araba  

Kaynak: İHA

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2021, 13:05

Sait Özseven

YORUM EKLE