Yasaklar kalktı! Plajlara akın başladı!

Koronavirüs'e karşı alınan önlemler devam ederken, yasakların kalkması ile birlikte halk soluğu plajlarda aldı. Antalya ve Muğla'daki plajlar doldu taştı!

Yasaklar kalktı! Plajlara akın başladı!

Antalya ve Muğla sahillerinde, yeni tip corona virüs (Covid-19) salgınıyla mücadele önlemleri kapsamında uygulanan kademeli normalleşmeyle hareketlilik yaşanmaya başladı.

Yasakların kalkması ile birlikte vatandaşlar sabahın erken saatlerinden itibaren dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili, Lara ve Sarısu plajlarına adeta akın ederek denizin keyfini çıkardı.

Konyaaltı plajı - tatil

Ege ve Akdeniz sahillerinde hava sıcaklığının 31, deniz suyu sıcaklığının 23 derece olduğu ölçülürken nem oranı sabah saatlerinde yüzde 90'a ulaştı. Sıcak havadan bunalan Antalyalılar ve Muğlalılar, sahillerde güneşlendi, çocuklarıyla doyasıya vakit geçirdi.

Dünyaca ünlü konyaaltı plajı

Yabancı turistlerin de sahillerden denize girdiği, palmiye ağaçlarının altında bisiklet sürdüğü görüldü.

Konyaaltı plajı antalya

Polis ekipleri, insanların akın etmesi sonucu yoğunluk oluşan sahillerde corona virüs önlemleri adı altında sık sık vatandaşlara sosyal mesafe ve maske uyarısında bulundu.

Tarihi konyaaltı plajı

Hava sıcaklığının 32, deniz suyu sıcaklığının ise 21 derece ölçüldüğü Muğla'nın turistik ilçeleri Bodrum, Marmaris ve Fethiye'de de sahillerde turistler ve vatandaşlar güneşlendi, denize girdi.

Tarihi konyaaltı plajı görüntüleri

Marmaris'te Uzunyalı, İçmeler, Turunç sahilleri ile Marmaris Belediyesi Halk Plajı'nda zaman geçirenlerden bazıları su sporları istasyonlarında jet ski ve deniz paraşütüne binerek adrenalin keyfi yaşadı.

konyaaltı plajı

Bodrum'un Torba, Paşatarlası, Kumbahçe, Ortakent Plajı'nda denize giren turistler ve vatandaşlar, Cumhuriyet ve Marina Caddesi'nde sıcak havanın doyasıya çıkardı.

konyaaltı plajı antalya

Kaynak: AA

Seçil Balık


İletişim Hesapları
YORUM EKLE