Usta Oyuncu Tarık Akan Ölümünün 4. Yılında Mezarı Başında Anıldı

Yeşilçam’ın efsane ismi Tarık Akan, ölümünün 4’üncü yıl dönümünde Bakırköy Zuhuratbaba Mezarlığı’ndaki kabri başında anıldı. Ailesi ve yakın dostlarının katıldığı anma töreninde oldukça duygusal anlar yaşandı.

Yeşilçam’ın usta oyuncusu, Hababam Sınıfı’nın Ferit’i Tarık Akan hayata veda edeli tam 4 yıl oldu. Usta oyuncu, ailesi ve sevenleri tarafından Bakırköy Zuhuratbaba Mezarlığı’ndaki kabri başında anıldı.
Covid-19 salgını nedeniyle geçen yıllara nazaran daha az kişinin katıldığı anma töreninde duygusal anlar yaşandı.

ACUN GÜNAY GÖZYAŞLARINA BOĞULDU
Törene Tarık Akan’ın çocukları Barış Üregül, Yaşar Üregül, Özlem Üregül, Akan’ın 1986-1989 yılları arasında evli olduğu, 3 çocuğunun annesi Yasemin Erkut ve hayat arkadaşı Acun Günay katıldı. Sanatçının hayat arkadaşı Acun Günay, usta sanatçının mezarı başında gözyaşlarını tutamadı.

SANATÇI DOSTLARI UNUTMADI
Usta oyuncunun sanatçı dostları, Rutkay Aziz ve Melike Demirağ da törene katılanlar arasındaydı.Törende Tarık Akan’ın kabrine karanfiller bırakıldı.

“ACIDAN BAŞKA NE HİSSEDEBİLİRİM?”


Sanatçının hayat arkadaşı Acun Günay, muhabirlerin sorularını yanıtlarken oldukça duygusal anlar yaşandı. Acıdan başka ne hissedebilirim diyerek sözlerine başlayan Günay “Sadece acı başka bir şey söyleyemem. Her geçen gün büyüyen bir acı” diye konuştu.

“HER SENE OLDUĞU GİBİ ÇOK ÜZGÜNÜM”


Tarık Akan’ın oğlu Barış Üregül ise "Ben her sene olduğu gibi çok üzgünüm. Bu sene çok kalabalık bir anma töreni düzenlemek istemedik. Babamın okulundaki öğretmenlerden küçük gruplar halinde gelmelerini istedik. Babam da öyle isterdi. Onların sağlığını isterdi. Önemli olan gelemeyenlerin de kalben burada olmaları. Fiziken burada olmak başka bir şey ama önemli olan ruhunda bir dakika bile düşünüp ansalar ya da sevdikleri bir filminden bir sahneyi düşünseler bugün için bu bir insanın isteyebileceği, hayatta başarmış olarak kendine değerlendirebileceği bir şey olur. Üzgünüz, onu anıyoruz ve sevenlerinin onu düşündüğünü biliyoruz" dedi.

“ÖLÜMÜN SONSUZA DEK GİDİŞİ ÖLÜMSÜZLÜKTÜR”


Sanatçının yakın arkadaşı Rutkay Aziz, tören boyunca mezarın başından ayrılmadı. Rutkay Aziz, "Yaşamın en büyük keşfi ölümmüş. Ama ölümün de sonsuza dek gidişi ölümsüzlüktür. Ölümsüzlüğün de ta kendisi burada yatan Tarık. Onu çok özlüyoruz. Nazım Hikmet Vakfı yaşadıkça, evlatları yaşadıkça, Taş Mektep yaşadıkça, bizler yaşadıkça onu hep yaşatacağız. O bunu hak ediyordu. Rüyama çok giriyor açıkçası. Yine rüyamda kavga ediyoruz ve tartışıyoruz. Çok özlüyorum" ifadelerini kullandı.

“HİÇBİR ZAMAN UNUTMADIK”


Sanatçı Melike Demirağ, "Dostum arkadaşım her dakika birlikte olmasam da kalbimin içine bir kere girmiş ve hala çıkmamış bir insan. Onu saygıyla, sevgiyle tekrar hatırlamak istiyoruz. Zaten hiçbir zaman unutmadık. Sadece mezarının başında anmak için buradayız. Yoksa o filmleriyle ve yaptığı her şey ile gönlümüzün içinde. Sevgiyle yaşıyor ve yaşamaya devam edecek" şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2020, 19:33

Ertem Engin

Ben Ertem Engin. Güncel haberleri sizlere aktarabilmek için magazinburada.net aracılığıyla karşınızdayım.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE