Usta Magazin Gazetecisi Ali Eyüboğlu Hastaneye Kaldırıldı

Magazin gazeteciliğinin duayen ismi Ali Eyüboğlu hastaneye kaldırıldı. Milliyet gazetesinde uzun yıllar köşe yazarlığı yapan magazin gazetecisi Ali Eyüboğlu, sosyal medyada son paylaşımını 26 Temmuz'da yapmıştı.

Usta Magazin Gazetecisi Ali Eyüboğlu Hastaneye Kaldırıldı

Magazin gazeteciliğinin duayen ismi Ali Eyüboğlu hastaneye kaldırıldı.

ali eyüpoğlu çay

Milliyet gazetesinde uzun yıllar köşe yazarlığı yapan magazin gazetecisi Ali Eyüboğlu, sosyal medyada son paylaşımını 26 Temmuz'da yapmıştı.

"27 TEMMUZDAN BERİ SULTAN ABDÜLHAMİD HAN HASTANESİNDEYİM"

Magazin yazarı Ali Eyüboğlu, neden hastaneye kaldırıldığını şu sözlerle açıkladı: 27 Temmuz'dan beri Sultan Abdülhamid Han Hastanesi'ndeyim. Allah düşmanımın başına vermesin! Çok sorunlu bir hastalık. 

ali eyüpoğlu hastane

magazinburada.net ekibi olarak usta gazeteci Ali Eyüboğlu'na çok geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor Allah'tan şifa diliyoruz.

ALİ EYÜBOĞLU KİMDİR?

Ali Eyüboğlu 7 Mayıs 1961 tarihinde TrabzonVakfıkebir ilçesinin Ballı Köyü’nde doğmuştur. Nezire – Raif Eyüboğlu çiftinin altı çocuğundan en sonuncusudur. İlkokulu Ballı Köyü’nde, ortaokul ve liseyi Vakfıkebir’de okudu. Üniversitede Mimarlık okumakta iken ikinci sınıfta terk etti.

1979 yılında Karadeniz gazetesinin açtığı sınavla gazeteciliğe başladı. 1983 yılında Merhaba’da magazin gazeteciliğine başladı. Ardından Güneş, Bulvar ve Tercüman gazetelerinde muhabirlik yaptı.

Ali Eyüboğlu, Bulvar gazetesinde çalışırken tanıştığı mesai arkadaşı Ayla Özgür’le 24 Temmuz 1989′da evlendi.

Aralık 1990 tarihinde Tercüman gazetesi Magazin Müdürlüğü görevinden istifa etti. Sekiz ay işsiz kaldıktan sonra 1991 yılının Ağustos ayında Milliyet Gazetesinde çalışmaya başladı. Önce Türkiye’yi dolaşıp “İl İl Türkiye Ansiklopedisi”nin fotoğraflarını çekti. 1992 yılının başında Milliyet gazetesinin Magazin Servisi’nde muhabirliğe başladı. Milliyet gazetesinde yıllarca muhabir ve şef yardımcısı olarak çalıştı. 2003 yılında Milliyet gazetesi Magazin Müdürü oldu.

21 Ekim 2008 tarihine kadar Milliyet gazetesinde Magazin Müdürü, “Alice” adlı köşenin yazarı, Milliyordinatörü olarak görev yaptı.

2008 yılında Magazin Gazetecileri Derneği tarafından “Yaşam Boyu Meslek Onur Ödülü”ne layık görüldü. ucankus.com adlı internet sitesinin düzenlediği ankette “En Güvenilen Magazin Yazarı” oldu. İstanbul Taksiciler Esnaf Odası üyelerince 2012′de “En Beğenilen Magazin Yazarı” seçildi.

ali eyüpoğlu deniz

Atv’de yayınlanan “Süper Star” adlı yarışmada jüri üyesi olarak görev aldı.

Cine 5′te Şengül Balıksırtı ile birlikte “Her Şeyi Konuşalım” adlı 13 bölüm süren bir program yaptı. Ardından yine Cine 5′te bu kez tek başına 16 hafta devam eden “Ali Eyüboğlu ile Senin Hikayen” adlı bir programı hazırlayıp sundu.

14 Mayıs 2012 – 30 Ekim 2012 tarihleri arasında tvem’de canlı yayınlanan “Magazin Meydanı” adlı programın moderatörlüğünü yaptı.

Ali Eyüboğlu, 24 Temmuz 1989 tarihinde gazeteci Ayla Özgür ile evlendi. Yağız (d.5 Mart 1992) adında bir oğlu var.

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2020, 14:51

Mehmet Aksel

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdikten sonra Türkiye'nin önde gelen ulusal televizyon ve gazetelerinde muhabirlik ve editörlük yaptım. Hayatın her noktasına temas eden renkli güncel ve özel magazin haberlerini siz okuyucularımız için kaleme alıyorum. Benimle iletişim kurmak için sosyal medya hesaplarımdan faydalanabilirsiniz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE