Ünlüler Koronavirüsten Kaçıp Burada Keyif Çattı! Dünyanın En Sağlıklı Yeri

Dünya jet sosyetesi Koronavirüs döneminde evine kapanmaktansa insan popülasyonunun az olduğu Cennet gibi bir adaya akın etti. Ünlüler St. Barths olarak bilinen adada günlerini gün ediyor.

Ünlüler Koronavirüsten Kaçıp Burada Keyif Çattı! Dünyanın En Sağlıklı Yeri

Gösteri dünyasının ünlüleri 2020 yılının ilk yarısını milyon dolarlık evlerinde geçirdiler. Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs pandemisi nedeniyle sosyal izolasyona giren ünlüler, yaz mevsiminin ortalarından itibaren yavaş yavaş tatile gitmeye başladılar. 2020'nin son ayında ise pek çoğu bir adaya kelimenin tam anlamıyla akın etti. O ada ise Kuzey Amerika'da Karayip Denizinde yer alan Saint Barthélemy Adası.

Saint Barthélemy Adası

DÜNYA JET SOSYETESİ BURAYA AKIN ETTİ

Birçok ünlü özellikle de Noel ve yeni yıl tatilini bu adada geçirdi. Hala da birçok ünlü dinlenmek, denizin ve güneşin tadını çıkarmak için bu adayı tercih ediyor. Burası, zaten yıllardır ünlülerin ve dünya jet sosyetesinin gözde tatil rotası olan Saint Barthélemy Adası ya da kısa ismiyle St. Barts adası. Kuzey Amerika'da Karayip Denizi içinde yer alan bu ada, koronavirüs pandemisi sırasında bile ünlüleri ağırlamaya devam ediyor.

St. Barts adası

FRANSIZ TOPRAĞI ST. BARTH'A YILDIZ YAĞDI

St. Barts adası, dünyanın, koronavirüs pandemisinden en az etkilenen yerlerinden biri. Adanın, 9 bin olan nüfusu tatilcilerle birlikte artıyor olsa da yine de virüsten olabildiğince korunmayı başardı. Aslında St Barts adasında geçen yılın nisan ayından haziran ayına kadar hiç Covid 19 vakası görülmedi.

St. Barts adası tatili

SADECE 37 KORONAVİRÜS VAKASI GÖRÜLDÜ

2020'nin haziran ayına kadar kapılarını turistlere kapatan ada, bu dönemde tekrar turist kabul etmeye başladı. 2020 Aralık ayında 37 virüs vakasına rastlandı adada. Bu süreçte bir kişi de hastalık yüzünden hayatını kaybetti.

St. Barts adası

KORONAVİRÜS KURALLARI SIKI SIKI UYGULANIYOR

Hatırı sayılır oranda turist ağırlamasına rağmen virüsten bu kadar az etkilenmesinin nedeni uygulanan kurallar. Turistlerin adaya ayak basmadan önce yaptırılmış ve virüs taşımadıklarını kanıtlayan test yaptırmaları isteniyor. Eğer bu yoksa adaya ulaştıklarında ilk 24 saat içinde test yaptırmaları ve sonucu kesinleşene kadar da kendilerini izole etmeleri gerekiyor.

St. Barts adası

12 AY YAZ MEVSİMİ

İşleri askıya alınan, katılacakları etkinlikler iptal edilen, aylarca kapalı kalan gösteri dünyasının ünlüleri de ağırlıklı olarak özel jetleriyle adaya ulaşıp tatillerini yapıyor. St Barts adası, yılda yaklaşık 200 bin turist ağırlıyor. Bunların ağırlıklı bölümü de ABD ve Avrupa'nın en zenginleri. Yılın 12 ayı yaz mevsimini yaşayan St Barts adası Karayip denizinde ve Fransa'ya ait. Ada, Kristof Kolomb tarafından 1493 yılında keşfedildi. Kolomb burayı keşfettiğinde, yerliler tarafından “Ouanalao” adı verilmişti. Fakat Kristof Kolomb, adanın adını kardeşi Bartholome'ye ithafen St. Barthelemy olarak değiştirdi.

St. Barts adası

ISABEL GOULART ADANIN MÜDAVİMİ

Adanın müdavimlerinden biri model Isabel Goulart. Sevgilisiyle birlikte aralık ayının son günlerinde adaya giden Brezilyalı model, yeni yılı da orada karşıladı. Hala da tatilini sürdürüyor. Model, sosyal medya sayfasından da sık sık tatilinde çektiği video ve fotoğrafları paylaşıyor. 

St. Barts adası isabel goulart

Bir başka ünlü model Chrissy Teigen de kocası John Legend ve iki çocuğuyla birlikte St Barts adasında Noel ve yeni yıl tatilini geçirdi.

Chrissy Teigen St. Barths Adası

Ünlü müzisyen Paul McCartney de geleneğini bozmadı ve her yıl olduğu gibi kış tatilini yine St Barts adasında geçirdi. 

Paul McCartney

İsveçli model Victoria Silvestedt de sevgilisiyle birlikte bir süredir St Barts adasında.

Victoria Silvestedt st barts adası

Bir yandan çekim için poz verirken bir yandan da tatil yapıyor.

st barths adası

Robbie Williams ve eşi Ayda Field da kış tatili için St Barts adasını seçti.

robbie williams ayda field st barths adası

Vogue Williams da yeni yıla St Barts adasında girdi.

brooklyn beckham

Brooklyn Beckham'ın eski sevgilisi Hana Cross yeni aşkıyla birlikte St Barts adasında tatilde. 

brooklyn beckham st barhs adası

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2021, 22:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER