Sosyal medyada infiale neden olan görüntülerin ardındaki isim dışarı çıktı

Sosyal medya hesabı üzerinden çektiği video ile Atatürk'e hakaret ederek Türk bayrağını yırtan ve 2015 yılında Mersin'de vahşice öldürülen Özgecan Aslan’a hakaret eden 17 yaşındaki A.Ş hakkında mahkeme kararını verdi.

Sosyal medyada infiale neden olan görüntülerin ardındaki isim dışarı çıktı

İstanbul’da yaşayan 17 yaşındaki A.Ş, Nisan ayında sosyal medya hesabından bir video paylaştı. A.Ş paylaştığı bu videoda Mustafa Kemal Atatürk’e ve 2015 yılında Mersin’de öldürülen Özgecan Aslan’a hakaret ediyor ve Türk bayrağını yakıyordu. Görüntülerin sosyal medyada gündem olmasının ardından gözaltına alınan A.Ş, çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

KARARLA BİRLİKTE TAHLİYE EDİLDİ

İstanbul 2. Çocuk Mahkemesi’nde bugün görülen duruşmaya tutuklu sanık A.Ş ile avukatı katıldı. Alınan savunmaların ardından kararını açıklayan mahkeme A.Ş’yi, “devletin egemenlik alametlerini aşağılama” ve “Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret etmek” suçlarından 1 yıl 4 ay 20 gün hapis cezasına çarptırdı. Hükmün açıklanmasını geri bırakan mahkeme, A.Ş’nin 3 yıl süre ile denetime tabi tutulmasına karar verdi. Tutuklu yargılanan A.Ş’nin kararla birlikte tahliyesine de karar verildi.

Mehmet Aksel

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdikten sonra Türkiye'nin önde gelen ulusal televizyon ve gazetelerinde muhabirlik ve editörlük yaptım. Hayatın her noktasına temas eden renkli güncel ve özel magazin haberlerini siz okuyucularımız için kaleme alıyorum. Benimle iletişim kurmak için sosyal medya hesaplarımdan faydalanabilirsiniz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE