Sosyal Medya Fenomeni Enes Batur Kimdir? Hayatına Dair Merak Edilenler...

Youtuber ve oyuncu Enes Batur magazin gündeminden düşmüyor. Sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımlar ile fenomen olan isim, kendisinin başrolünü üstlendiği iki film projesinde de bulunmuştur. İlk olarak Youtube dünyasına bilgisayar ve oyun konsolları incelemesiyle adım atan Batur, komedi ve eğlence videolarıyla kendini tanıtma fırsatı bulmuştur. Peki Enes Batur kimdir? İşte detaylar…

Sosyal Medya Fenomeni Enes Batur Kimdir? Hayatına Dair Merak Edilenler...

Magazin gündeminden düşmeyen ve çektiği komik videolarla tanınan Enes Batur, 2017'de düzenlenen 44. Altın Kelebek Ödülleri'nde ilk kez dağıtılan “En İyi YouTuber” ödülünü aldı. Ancak Batur'un, YouTube'da yayınladığı bir videoda 'çocuklara kötü örnek olabilecek görüntüler' bulunduğu gerekçesiyle ödülü daha sonra geri alındı. Peki Enes Batur kimdir?

enes

ENES BATUR KİMDİR?

Sosyal medya fenomeni ve youtuber Enes Batur 9 Nisan 1998 tarihinde Ankara'da dünyaya gelmiştir. Enes Batur'un asıl adı, Enes Batur Sungurtekin'dir. Babası Polis, annesi ise Hemşiredir. Enes Batur, Youtube dünyasına adımı ilk olarak bilgisayar ve oyun konsolları incelemesiyle atmıştır.

Kısa bir zaman içerisinde giderek popüler bir isim olma fırsatına kavuşan Enes Batur; oyun, komedi ve eğlence videolarıyla kendini göstermeye ve geniş bir kesime ulaşmaya devam etmektedir. Sosyal medyada ün kazanan Enes Batur'un 6 milyonu aşkın takipçisi bulunmaktadır.

Enes Batur 2018'de vizyona giren, kendi yaşamını anlattığı ve başrolünü üstlendiği Enes Batur Hayal mi Gerçek mi? filmiyle izleyici karşısına geçmiştir. 2019 senesinde Enes Batur Gerçek Kahraman filmini izleyicisiyle buluşturmuştur.

enes

FİLMOGRAFİ

Enes Batur Hayal mi Gerçek mi? (2018)

Enes Batur Gerçek Kahraman (2019)

ÖDÜLLERİ

2017: Altın Kelebek Ödülü – "En İyi YouTuber" (Geri alındı)

2018: Altın Palmiye Ödülü – "Yılın Sosyal Medya Fenomeni"

Tuğçe Güneş

Ünlülerin hayatından dedikodular ve son dakika magazin haberlerini siz değerli okuyucular için ekip arkadaşlarım ve ben birlikte kaleme alıyoruz. En güncel haberler için magazinburada.net'i okumaya devam edin.

YORUM EKLE