Son Dakika... Trump Ailesine Büyük Şok! Koronavirüs Olduğunu Böyle Açıkladı

ABD Başkanı Donald Trump'ın en yakın yardımcılarından Hope Hick'in test sonucunun pozitif çıkması ardından korkulan oldu... Sosyal medya hesabından açıklama yapan Trump, eşi Melania'nın ve kendisinin de koronavirüse yakalandığını açıkladı.

Son Dakika... Trump Ailesine Büyük Şok! Koronavirüs Olduğunu Böyle Açıkladı

ABD Başkanı Donald Trump ve eşi Melania Trump'ın koronavirüs testleri pozitif çıktı.Trump,sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Derhal karantina ve kurtarma sürecine başlatacağız. Bunu birlikte atlatacağız" dedi. Doktoru da açıklama yaparken, "Trump ve Melania Beyaz Saray’da karantinada olacaklar. Trump’ın başkanlık görevlerini sürdürebileceğini düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Donald Trump ve eşi Melania Trump

‘BİRLİKTE ATLATACAĞIZ’

Kısa süre sonra ikinci bir mesaj paylaşan Trump test sonuçlarının eline ulaştığını söyledi. Trump, “First Lady ve benim Covid-19 testlerimiz pozitif çıktı. Karantina ve iyileşme sürecimize hemen başlayacağız. Bunu beraber atlatacağız” ifadelerini kullandı.

Donald Trump 

UYARILARI HİÇE SAYIYORDU

Rutin olarak corona virüsü testi uygulanan ABD Başkanı Donald Trump, salgınla ilgili uyarıları hiçe saymasıyla dikkat çekiyordu. Seçimler öncesinde mitinglere hız veren Trump, tüm uyarılara rağmen binlerce kişinin bir arada olduğu ortamlarda vatandaşlara sesleniyordu. Trump’ın Nevada’da bir fabrikada düzenlediği etkinlik medyada geniş yer bulmuştu. Kapalı ortamda düzenlenen mitingde binlerce Trump destekçisi iç içe oturmuş, ABD basını sosyal mesafenin hiçe sayıldığına dikkat çekerken, eyalette 50'den fazla kişinin toplanmasının yasak olduğuna vurgu yapmıştı.

Donald Trump

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2020, 09:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER