Şevval Sam Tehlikeye Dikkat Çekti: Bazen Çok Yakınımızda..

Yasak Elma’nın yıldızı Şevval Sam, geçtiğimiz gün, Karanlığı Arala Hareketi’nin tanıtımına katıldı. Toplumsal olaylara duyarlı kimliği ile bilinen sevilen oyuncu, basın mensuplarıyla röportaj gerçekleştirdi.

Fox TV ekranlarının fenomen dizisi Yasak Elma’nın yıldızı Şevval Şam, çocuk istismarına yönelik başlatılan Karanlığı Arala Hareketi’nin tanıtımına katıldı. Hareketin içinde yer aldığı öğrenilen oyuncu, herkesin bu konuya dikkat çekmesi gerektiğini söyledi.

Şevval Sam Tehlikeye Dikkat Çekti: Bazen Çok Yakınımızda..

Karanlığı Arala Hareketi ile ilgili konuşan Şevval Sam, projenin şiddet ve cinsel istismara karşı dikkat çekme projesi olduğunu ve kendisi için çok kıymetli olduğunu vurguladı.
Çocukluğunda istismara uğrayan kişilerin ilerleyen yaşlarda büyük travma yaşadığının altını çizen Sam, Bu durum bazen toplumların bile mahvına sebep olabiliyor. Küçüklükte böyle travma yaşayanların ruhu ölüyor. O yüzden buna önlem almak için ne kadar erken müdahale edilirse, o kadar kıymetli olur” ifadelerini kullandı.
Konuya dikkat çekmemiz ve herkesin bir şekilde elini taşın altına koyması gerektiğini düşünüyorum.

“TEHLİKE BAZEN ÇOK YAKINIMIZDA..”
Şevval Sam, cinsel istismar ve şiddet konusunda herkesin elini taşın altına koymasını gerektiğini belirterek, “Cinsel istismarla ilgili problem bazen çok yakınımızda. Tehlike bazen çok yakınımızda oluyor. Komşumuz, ailemiz olabiliyor. Benim çok yakın bir arkadaşıma öğretmeni istismarda bulundu ve hayatı ondan sonra başka bir yöne gitti. Kendisini ifade edebileceği alanlar bulamadı” diye konuştu.

“ÇOCUĞA GÜVEN VERMEK GEREKİYOR..”

Şevval Sam Tehlikeye Dikkat Çekti: Bazen Çok Yakınımızda..
Cinsel istismar ve şiddete karşı ebeveyn ve öğretmenlerin bilimsel açıdan bilinçlendirilmesi gerektiğini kaydeden güzel oyuncu, “Bunlar çok önemli ve hassas konular. Çünkü çocuk kendisini özgürce ifade edemezse, bu problemleri tam olarak anlayamayabiliyoruz. Çocuğa sesini çıkarması, susmaması ve bu tehlikeyi bertaraf etmek ve birlikte hareket etmek için de o güveni vermek gerekiyor” dedi.

“DÜŞÜNMEDEN İÇİNDE YER ALMAK İSTEDİM..”
Karanlığı Arala Hareketi’nin cinsel istismar ve şiddet üzerine çektiği kısa film üzerine de konuşan Şevval Sam, düşünmeden yer almak istediğini söyledi.
“Bu proje vesilesiyle bir çocuğun bile hayatını kurtarsak benim için kıymetli” diyen Şevval Sam, “Böyle bir projenin içinde yer almaktan dolayı çok mutluyum. Keşke böyle bir proje yapmak zorunda kalmasak. Bu çocukları kurtarıp koruduğumuz zaman bir şekilde gelecekteki toplum da daha sağlıklı olacak” diye konuştu. 

SETE HER GELDİĞİMİZDE TEST YAPTIRIYORUZ..”
Güzel oyuncuya, artan koronavirüs vakalarının ardından sette alınan önlemler soruldu. Yasak Elma setinin korunaklı bir set olduğunun altını çizen Şevval Sam, “Mümkün mertebe her sete girdiğimizde test yaptırıyoruz. Herkes maskeli. Biz mecburen takamıyoruz. Sürekli dezenfektan dolaşıyor elden ele. Yakın temasta değiliz. Setimiz çok neşeli ve keyifli bir şekilde devam ediyor” sözleriyle tedbirli olduklarını söyledi.

Şevval Sam Tehlikeye Dikkat Çekti: Bazen Çok Yakınımızda..

“ARTIK MESLEKTAŞIZ..”
Oğlu Tarık Emir Tekin’in Sadakatsiz dizisinde gösterdiği performans üzerine de konuşan Şevval Sam, oğluyla gurur duyduğunu belirterek, “Anne-oğulun ötesinde artık meslektaşız, gerçekten gurur duyuyorum” dedi.

“HER ZAMAN İDEAL BİR KARAKTERİ ANLATMAK ZORUNDA DEĞİLİZ..”
Şevval Sam, “Oğlunuzun şiddet eğilim bir karakteri oynamasını nasıl buluyorsunuz” sorusuna şöyle cevap verdi:
“İzleyici televizyonda idealize ettiği karakterleri görme eğiliminde aslında ama sinema ya da televizyon insan hikayelerini anlatıyor. Bazen bizim anlattığımızdan çok daha sert hikayeler yaşanıyor. Tıpkı bu Karanlığı Arala projesindeki gibi. Dolayısıyla, her zaman ideal bir karakteri anlatmak durumunda değiliz. Olmaması gerekeni de anlatmak zorundayız. Son derece barışçı ve saygılı bir çocuktur. Şiddete karşıdır, o aslında buraya bir farklılık yaratmak adına yapıyor. Benim de oynadığım kadın iyi bir kadın değil. Kötü bir kadın ama oradan feyz almayacağız. Oradan bakacağız ve böyle olmamakta fayda var deyip uzak duracağız. “

“MAGAZİN SORARSANIZ CEVAP VERMEM..”

Şevval Sam Tehlikeye Dikkat Çekti: Bazen Çok Yakınımızda..
Yasak Elma dizisinden rol arkadaşları Nesrin Cavadzade ile Gökhan Alkan’ın yeni bir aşka yelken açması ve evlilik iddialarıyla ilgili soruya sessiz kalan güzel oyuncu,  “Çocuklar kendilerini ifade etsinler. Susmasınlar, bunun için ailelerine ve öğretmenlerine çok görev düşüyor. Çok kıymetli bir proje bunun bir parçası olmaktan mutluyum” sözleriyle projeye dikkat çekti.
“Magazin sorarsanız cevap vermem diyen” güzel oyuncuya, rol arkadaşı Eda Ece’nin “beni ilerleyen günlerde başka projelerde görebilirsiniz” sözleri hatırlatıldı. Bu sözlerden sonra Yasak Elma’nın final yapacağı iddialarına açıklık getiren Şevval Sam, “Yok dizi bitmiyor. Eda’nın başka yetenekleri de var. Onu kendisi söylesin” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2020, 20:06

Ertem Engin

Ben Ertem Engin. Güncel haberleri sizlere aktarabilmek için magazinburada.net aracılığıyla karşınızdayım.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE