Sedat Peker yüzünden gündem olan Köfteci Yusuf'un kimliği deşifre oldu

Sedat Peker ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu arasında ağır hakaretlere varan restleşmenin odağında yer alan meşhur köfteci Yusuf'un sahibinin kim olduğu deşifre oldu. İşte herkesin merak ettiği Köfteci Yusuf'la ilgili gerçekler...

Sedat Peker yüzünden gündem olan Köfteci Yusuf'un kimliği deşifre oldu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun TRT Haber'de yaptığı açıklamalar Türkiye gündemine bomba gibi düştü. Soylu'nun "Köfteci Yusuf'un malına mülküne Sedat Peker el koyacaktı haberi duyunca operasyonu başlattım" açıklaması üzerine Köfteci Yusuf'un kim olduğu herkes tarafından araştırılmaya başlandı.

sedat peker

İstanbul-İzmir yolunu kullananların aşinası olduğu meşhur köftelerin ustası Köfteci Yusuf, hakkındaki iddialarla ilgili bir açıklama yapmak zorunda kaldı.

köfteci yusuf açıklama

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, katıldığı TRT Haber canlı yayınında Sedat Peker'in videolarıyla ilgili değerlendirme yaparken bakanlığı döneminde yapılan 'mafya operasyonları'nı anlattı.  

"BURSA'DA KÖFTECİ YUSUF'A ÇÖKMEYE ÇALIŞIYORLAR"

Dava dilekçelerinde ifade ettim bir takım muamma işler var. Savcı beni çağıracak. Biz namusumuzu bu işte kazanmadık. İftiraların yalanların, birtakım operasyonları karşısında kalabilirsiniz. Allah iftiradan korusun. Tekrar söylüyorum hayatımda en nefret ettiğim mafya tipi yapılanmalardır. Bunları silip süpürmek bizim namusumuzdur. Bursa'da Köfteci Yusuf'a çökmeye çalışıyorlar. Operasyonu başlattım, hepsi var. İstanbul'un başlangıcını bilmiyorum ama operasyona çeviren benim.”

Bakan Soylu'nun "Köfteci Yusuf operasyonu"ndan bahsetmesinin ardından, konu sosyal medyanın da gündemine oturdu. Soylu'nun açıklamalarının bu bölümü "Köfteci Yusuf" başlığıyla, birinci sıradaki 'Sedat Peker' başlığının ardından Twitter'ın en çok konuşulanları arasında ikinci sırada yer aldı. ‘Köfteci Yusuf’, Google Trendler’de ise 1 numaraya yükseldi.

köfteci yusuf

KÖFTECİ YUSUF (YUSUF AKKAŞ) KİMDİR?

‘Köfteci Yusuf’ olarak bilinen Yusuf Akkaş, Bursa'nın Kızılhisar Köyü'nde doğdu. Kızılhisar Köyü'nde köy kıraathanesinde ticaret hayatına başladı. İlk dükkanını 1996 yılında İznik'te açtı. 

1998 yılında ise 600 kişi kapasiteli Köfteci Yusuf'un temellerini İznik'te attı. Kısa süre sonra ikinci şubesini Orhangazi'de, üçüncü şubesini de Yalova yolunda açtı. 

İşletmenin; Bursa’da 33, İstanbul’da 53, Ankara’da 11, İzmir’de 16, Balıkesir ve Samsun’da 7 Aydın'a 4, Antalya'da 5, Afyonkarahisar, Denizli, Konya, Yalova, Kocaeli ve Muğla'da 3, Bilecik, Eskişehir, Kırklareli, Ordu, Kırıkkale, Manisa, Sakarya ve Tekirdağ'da 2, Isparta, Çanakkale, Kütahya, Çankırı, Amasya, Burdur, Düzce, Edirne, Aksaray, Nevşehir ve Kırşehir'de 1’er tane olmak üzere toplam 181 noktada şubesi bulunuyor.

yusuf akkaş köfteci yusuf

Yusuf Akkaş, güncel olarak yüzde 100’lük pay oranıyla (30 milyon TL), işletmenin sahibi olarak biliniyor.

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2021, 19:53

Mehmet Aksel

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdikten sonra Türkiye'nin önde gelen ulusal televizyon ve gazetelerinde muhabirlik ve editörlük yaptım. Hayatın her noktasına temas eden renkli güncel ve özel magazin haberlerini siz okuyucularımız için kaleme alıyorum. Benimle iletişim kurmak için sosyal medya hesaplarımdan faydalanabilirsiniz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE