Rusya- Ukrayna savaşında son durum!

Ukrayna ve Rusya savaşında 3. günün sonunda bölgeden üzücü haberler gelmeye devam ediyor. Başkent Kiev'de sık sık siren sesleri yankılanırken öte yandan da ülkenin kuzeydoğusunda kalan Kharkiv'e bombalar yağıyor. İşte detaylar...

Rusya- Ukrayna savaşında son durum!

Rusya Devlet Başkanı Putin'in orduya emir vermesiyle başlayan Ukrayna- Rusya savaşının üçüncü gününde bölgeden gelen çatışma haberleri ve şehre bombalar yağdığı anların görüntüsü görenlerin yüreğini dağlıyor.

 Rusya- Ukrayna savaşında son durum!

Kısa bir süre önce Ruslar Melitopol şehrini ele geçirdiklerini açıklamıştı ancak Ukrayna ordusu şehrin kontrolünün kendilerinde olduğunu öne sürdü. Rusların Kiev'de bir sivil yerleşim binasını vurduğu anların görüntüleri ajanslara düşerken binada can kaybı olup olmadığı ise henüz açıklanmadı.

Rusya- Ukrayna savaşında son durum!

Ukrayna Dışişleri Bakanı Kuleba bir kez daha dünyayı Rusya'yı durdurmaya çağırırken Rus askerleri Lviv'e girdi fakat ilk saldırı Ukrayna tarafından püskürtüldü...  Başkent Kiev'de yaşayan tüm sivillere, her ne şartta olursa olsun evlerinden ya da sığınaklardan çıkmamaları çağrısı yapıldı. Ukrayna Silahlı Kuvvetleri ise "Rus Ordu birlikleri Kiev'in elektrik santrallerine saldırarak Kiev'in dünya ile bağlantısını kesmeye çalışıyor" açıklamasını yaptı.

Rusya- Ukrayna savaşında son durum!

Ukrayna’nın batı bölgesinde yer alan Lviv şehrinin Belediye Başkanı Andrey Sadoviy,  "Savunma ve polis birlikleriyle şehirde devriye gezmeye davet ediyoruz. Kim silah sahibiyse hazır olsun. Sakinliğinizi koruyun ve molotof kokteyllerini hazırlayın" sözleriyle halka seslendi.

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2022, 00:46

Gülşah Acun

YORUM EKLE