Rabia Naz’ın Ölümüne İlişkin Takipsizlik Kararına İtiraz Reddedildi!

Evinin önünde yaralı bulunan Rabia Naz Vatan davasında takipsizlik kararı alınmıştı ve buna aile tarafından ret verilmişti. O ret kararı da takipsizlik aldı, işte tüm detaylar...

Rabia Naz’ın Ölümüne İlişkin Takipsizlik Kararına İtiraz Reddedildi!

    Mahkeme, kamu davası açılabilmesi için yeterli nedenlerin bulunmadığını söyleyerek takipsizlik kararı verdi ve  bu karar usul ve yasaya da uygun olarak kaydedildi.

Giresun Sulh Ceza Hakimliği, Rabia Naz Vatan’ın anne ve babasına takipsizlik kararını bildirmiş, aile bu karara ret dönüşü yapmıştı. Verilen kararın tamamen yasalara ve usule uygun olduğu gerekçesiyle itiraz reddedildi.

   12 Nisan 2018 tarihinde evinin önünde yaralı olarak bulunup hastaneye kaldırılan ve kaldırıldığı hastanede ölümü gerçekleşen Rabia Naz Vatan’ın ölümüne ilişkili olarak 6 kişi hakkında takipsizlik kararı çıkarıldı. Anne Atike Vatan, baba Şaban Vatan tarafından yapılan itiraz, karara bağlandı ve karar şok etkisi yarattı.

Giresun Sulh Ceza Hakimliğine anne ve baba Vatan adına 9 avukat başvuru gerçekleştirdi ve sonuçlar 17 Ağustos tarihinde geldi. Gelen sonuç kimseyi memnun etmedi…

Mahkemeden itiraza ret kararı geldi ve bu konu Başsavcılığa kadar taşındı. İleri sürülen deliller toplandı ancak iddalar için yeterli deliller olmadığına karar verildi ve şüpheli olarak görülen kişilerin davalık olabilmesi için yeteri kadar delille suçlu olamayacağının kararı alındı.

Takipsizlik Kararı Usul ve Yasaya Uygun Bulundu

   İtiraz dilekçelerinde ileri sürülen delilerin kararı değiştirmeyeceğine karar verildi ve ret sonucunun ortadan kaldırılması kararlaştırıldı. Tamamen dosyayı inceletecek kadar neden bulunamadığı, kuvvetli delillerin de elde edilemediğine karar verilerek takipsizlik kararının usul ve yasalara uygun bulunduğu netleştirildi.

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2020, 09:17

Ozan Köse

Hislerin ve duyguların asla yanıltmadığı bu dünyada, yazarak ve okuyarak hayatta güçlü kalacağız. Çünkü yazmak hislerin boşaltımı, okumak ise hislerin doğrulanmasını sağlar. magazinburada.net ekibi olarak okudukça yazacak, yazdıkça okumanızı sağlayacağız. Her zaman en güncel ve doğru haberlerle kalın...


İletişim Hesapları
YORUM EKLE