Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu'dan Kabe'ye Astral Seyehat Fetvası!

Vatandaş bu sene Kabe'ye nasıl gidecek, hacı olmak isteyenler nasıl başvuracak? Kabe'ye uçakla gidemeyenler alternatif yolları denemeli mi? Nihat Hatipoğlu açıkladı.

Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu'dan Kabe'ye Astral Seyehat Fetvası!

Vatandaş Koronavirüs pandemisi nedeniyle Kabe'ye uçakla gidemeyince astral seyehatle gidebilir miyim acaba diye merak etmeye başladı.

Konu hassas ve bir o kadar da derin olunca akla bu sorunun cevabını bulmak için Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu geldi.

kabe

İşte vatandaşın Kabe'ye sıradışı yollarla hacıya giderek hacı olup olamayacağının dinen fetvası:

"KABE'YE DUA İLE GİDİLİR"

Nihat Hatipoğlu'na bir televizyon kanalında yayınlanan programında bir vatandaşın, "Pandemi nedeniyle Kabe'ye astral seyahat ile gitmenin sakıncası olup olmadığına" ilişkin sorusuna, "Kabe'ye dua ile gidilir" diye yanıt verdi.

atv ekranlarında yayınlanan Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu ile Sahur ve İftar programına Muş'tan bağlanan bir genç “Malum pandemi sürecindeyiz. Astral (Ruhun bedenden ayrılması) seyahatle Kabe'ye gidersek Haccımız kabul olur mu?” diye sordu.

prof. dr. nihat hatipoğlu

"BU TÜR DENEMELERDEN UZAK DURUN"

Hatipoğlu bu soruya, "Yani dua ile Kabe'ye gidilir. Astral seyahatle Kabe'ye gidemezsiniz. Çünkü astral seyahat denemeleri çok doğru olan denemeler değildir. Bizde onlara gerek yok. Kalbi rabıta; namazı kıldıktan sonra gözünüzü kapatıp Kabe'yi düşünme, Medine'yi düşünme... Tasavvufta buna rabıta diyorlar. Kalbi Allah'a bağlamak... Kendinizi orada hissetmeniz olabilir. Ama ruhla beden birbirinden ayrılacak böyle bir seyahat; Bu tür denemelerden uzak durmak gerekir" dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2021, 16:15

Mehmet Aksel

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdikten sonra Türkiye'nin önde gelen ulusal televizyon ve gazetelerinde muhabirlik ve editörlük yaptım. Hayatın her noktasına temas eden renkli güncel ve özel magazin haberlerini siz okuyucularımız için kaleme alıyorum. Benimle iletişim kurmak için sosyal medya hesaplarımdan faydalanabilirsiniz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE