Posta Güvercini 14 Milyona Satıldı! Sadece Bir Amaca Hizmet Edecek

Belçika'da ismi New Kim olarak açıklanan bir yarış güvercini açık artırmada ismi açıklanmayan Çinli bir işadamına 1.8 milyon dolar (14 milyon TL) karşılığında satıldı.

Posta Güvercini 14 Milyona Satıldı! Sadece Bir Amaca Hizmet Edecek

Belçika Pipa Güvercin Merkezi, internet üzerinden düzenlediği müzayedede, "New Kim" adında iki yaşında dişi bir posta güvercininin rekor fiyata alıcı bulduğunu açıkladı.

New Kim'i özel kılansa, iyi bir damızlık olması ve yön duygusunun çok gelişmiş olması... New Kim şimdi, çalınma tehlikesine karşı, gizli bir yerde tutuluyor.

new kim 14 milyon belçika

Güvercin yetiştiricisi Hok Van de Wouwer'e ait 445 güvercinin satışa çıkarıldığı belirtilen açıklamada, müzayedede Çinli alıcıların "New Kim" için 1,8 milyon dolar (yaklaşık 14 milyon TL) "Mother New Kim" için 400 bin avro, "Palme Kim" için 204 bin avro, "Kimi" için 180 bin avro verdiği kaydedildi.

Açıklamada, müzayedede 157 güvercin için toplam 4 milyon 779 bin 850 dolar ödendiği bildirildi.

belçika new kim güvercin

Belçika'da 2019 yılında "Armando" adında erkek bir Flaman güvercini, 1 milyon 252 bin dolara bir Çinli almıştı. Uzun mesafe yarışlarında şampiyonluğu bulunan 5 yaşındaki posta güvercini "Armando", o dönem en pahalı güvercin olmuştu.

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2020, 20:32

Mehmet Aksel

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdikten sonra Türkiye'nin önde gelen ulusal televizyon ve gazetelerinde muhabirlik ve editörlük yaptım. Hayatın her noktasına temas eden renkli güncel ve özel magazin haberlerini siz okuyucularımız için kaleme alıyorum. Benimle iletişim kurmak için sosyal medya hesaplarımdan faydalanabilirsiniz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE