Pınar Gültekin'in Katili Cemal Metin Avcı'dan Utanmaz Talep

Muğla'da Sıtkı Koçman Üniversitesi öğrencisi Pınar Gültekin'i vahşice katleden Cemal Metin Avcı, tenezzül edip mahkeme önüne çıkmamak için türlü bahaneler üretiyor. Avcı, Muğla 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi'ne dilekçe yazarak duruşmaya SEGBİS ile katılmayı talep etti.

Pınar Gültekin'in Katili Cemal Metin Avcı'dan Utanmaz Talep

Muğla'da 26 yaşındaki üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'i öldüren Cemal Metin Avcı, 9 Kasım günü hakim karşısına çıkacak. Sanık avukatlarının Cemal Metin Avcı’nın duruşmaya tutuklu bulunduğu Afyonkarahisar Cezaevi’nden SEGBİS aracılığı katılması yönündeki talebine Pınar Gültekin’in avukatı itiraz etti.

pınar gültekin

AVUKAT REZAN EPÖZDEMİR: SANIK CEMAL METİN AVCI MAHKEME HUZURUNDAN KAÇIRILMAK İSTENİYOR

Sanık Cemal Metin Avcı hakkında "Canavarca hisle, eziyet çektirerek öldürmek" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile Muğla 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde 9 Kasım tarihinde yapılacak duruşma öncesi, müracaatta bulunan Pınar Gültekin’in avukatı Av. Dr. Rezan Epözdemir, mahkemeye sunduğu dilekçede, “Sayın mahkemenizce 09.10.2020 tarihinde düzenlenen tensip zaptı ile sanık Cemal Metin Avcı’nın duruşma günü saatinde mahkemenizin huzurunda hazır edilmesi için Afyonkarahisar 2. Nolu T tipi Kapalı Cezaevi infaz kurumuna müzekkere yazılmasına oy birliği ile karar verilmişti.

cemal metin avcı mertcan avcı

Sanık müdafileri tarafından 15.10.2020 tarihinde mahkemenize başvurarak bu kararın geri alınması ve sanığın duruşmaya SEGBİS vasıtası ile katılması talep edilmiştir. Bu talebin mahkemenizce reddine karar verilmesi gerekir” diyerek sanığın mahkeme huzurundan kaçırılmak istendiğini, sanığın duruşmada hazır bulunmasının zorunlu olduğunu, kadına şiddet ve cinayet davalarında hiçbir tanığa böyle bir ayrıcalık tanınmadığı gerekçelerini öne sürerek, sanık Cemal Metin Avcı’nın müdafilerinin sanığın duruşmaya SEGBİS aracılığıyla katılması talebinin reddine karar verilmesini istedi.

pınar gültekin cemal metin avcı

İLK DURUŞMA 9 KASIM'DA MUĞLA'DA BAŞLAYACAK

Avcı, “Canavarca hisle, eziyet çektirerek” öldürmek suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile Muğla 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesinde 9 Kasım tarihinde hakim karşısına çıkacak ve yargılaması başlayacak. 

PINAR GÜLTEKİN CİNAYETİ İŞLENİŞ METODU VE GİZEMLERİYLE TÜRKİYE'DE HALKIN KANINI DONDURDU

27 yaşındaki üniversite öğrencisi Pınar Gültekin, 16 Temmuz'da Muğla'da yalnız yaşadığı evinden ayrılmış, aynı gün ablasıyla telefonla görüştükten sonra kendisinden bir daha haber alınamamıştı.

Ailesinin, jandarmaya kayıp ihbarında bulunması üzerine başlatılan çalışmada, Gültekin'i tanıyan kişilerin listesi çıkarılmış ve bölgedeki güvenlik kamerası kayıtları incelenerek, görgü tanıklarının ifadelerine başvurulmuştu.

pınar gültekin cinayet

Şüphe üzerine gözaltına alınan genç kadının eski erkek arkadaşı Cemal Metin Avcı, ilk ifadesinde hakkındaki suçlamaları kabul etmemiş, delillerin ardından, bir süre önce ayrıldığı Gültekin'i tekrar barışma isteğini geri çevirmesi üzerine bağ evinde öldürdüğünü, cesedini yaktıktan sonra bir varile bırakarak ormanlık alana attığını itiraf etmişti. Avcı, "canavarca hisle öldürmek" suçundan tutuklanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2020, 18:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER