Ormanda çıplak cesedi bulunan kadının katili sperm izinden bulundu

Trabzon'da ormanlık alanda çıplak cesedi bulunan Pınar Kaynak'ın katil zanlısı yapılan çalışmalar sonucu sperm örneği analizinden bulundu. Katil zanlısı Kaynak'la ilişkisi olduğunu kabul etti ama cinayeti kabul etmedi.

Ormanda çıplak cesedi bulunan kadının katili sperm izinden bulundu

Trabzon'da yaşayan Pınar Kaynak'ın, 4 yıl önce cansız bedeni çıplak halde ormanlık bir alanda bulunmuş ve Kaynak'ın başının taşla ezilerek vahşice öldürüldüğü öğrenilmişti.

Tecavüze uğrayıp, göğsüne bıçak saplanarak ve başı taşla ezilerek katledilen Pınar Kaynak'ın katili, yıllar sonra mahalledekilerden sperm örneği alınarak aydınlatıldı.

Kadının katilinin, Mustafa G. olduğu tespit edildi.

trabzon mustafa g. cinayet

Trabzon'un Çukurçayır Mahallesi'nde 15 Ağustos 2017 tarihinde meydana gelen olayda, mahalle sakinleri bölgedeki ormanlık alanda çıplak kadın cesedi buldu. Mahallelinin ihbarı üzerine olay yerine gelen jandarmanın yaptığı kontrolde göğsüne bıçak saplandığı ve başının taşla ezildiği belirlenen cesedin 1 çocuk annesi Pınar Kaynak'a ait olduğu tespit edildi. Yapılan incelemede öldüren Kaynak'ın üzerinde sperm izleri tespit edildi. Olayla ilgili çalışma başlatan jandarma, A.K. ve N.B.'yi gözaltına aldı. Sorgularında suçlamayı kabul etmeyen 2 şüpheli, sevk edildikleri adliyede çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

2 SANIK TAHLİYE EDİLDİ

Haklarında 'canavar hisle veya eziyet çektirerek kasten öldürme' iddiasıyla ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açılan N.B. ve A.K. için Adli Tıp Kurumu Başkanlığı'nca rapor hazırlandı. Raporda, Pınar Kaynak'ın üzerindeki sperm izi örneklerinin, sanıklarla uyuşmadığına ve olay yerinden alınan örneklerle sanıkların parmak izi ile avuç izlerinin aynı olmadığına yer verildi. Raporun ardından avukatlarının itiraz üzerine, 2 sanık, yaklaşık 2,5 yıl tutuklu bulundukları cezaevinden, adli kontrol şartıyla tahliye edildi.

pınar kaynak trabzon

ÖZEL EKİP YENİDEN ÇALIŞMA BAŞLATTI

Pınar Kaynak cinayetinin aydınlatılması ve faillerin yakalanması için Trabzon Jandarma Komutanlığı ve Kriminal Daire Başkanlığı özel ekip kurdu. Özel ekip, yeniden çalışma başlattı. Sürdürülen soruşturmada Pınar'ın üzerinde bulunan spermden alınan DNA profilinin belirlenmesi üzerine ekipler, kadının yakın çevresi ve oturduğu bölgedeki kişilerden DNA örneklerini aldı.

trabzon mustafa g cinayet

DNA EŞLEŞMESİ KATİLİ YAKALATTI

Şüphelilerden Pınar ile aynı mahallede oturan Mustafa G. ile DNA eşleşmesi tespit edildi. Jandarma Mustafa G.'yi takibe aldı. Kaynak'ın katil zanlısı olduğunu belirlenen Mustafa G. ile cinayete yardım ettiği öne sürülen N.P. gözaltına alındı. Jandarmadaki sorgusu tamamlanan şüpheliler adliyeye sevk edildi. Şüpheliler çelik yelek giydirilerek adliyeye getirildi.

pınar kaynak trabzon

İLİŞKİYİ KABUL ETTİ, CİNAYETİ REDDETTİ

Katil zanlısı Mustafa G.'nin olay tarihinde şüpheliler arasında olduğu alınan ifadesinde ise Pınar Kaynak'ı tanımadığını öne sürdüğü ortaya çıktı. Mustafa G., ifadesinde Pınar Kaynak'ı tanıdığını itiraf etti, mahallede gördüğünde el sallayarak selamlaştıklarını anlattı. İfadesinde olay günü kadınla ilişki yaşadığını söyleyen Mustafa G.'nin sonrasında yaşanan cinayetle ilgisi olmadığını savundu. Şüphelilerin savcılık sorgusu sürüyor.

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2021, 16:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER