Oğuz Yılmaz'ın cenazesinde küçük oğlunun acı hali yürekleri parçaladı

Ankara'daki evinde geçirdiği kalp krizi sonrasında kurtarılamayarak hayatını kaybeden ünlü şarkıcı Oğuz Yılmaz gözyaşları eşliğinde toprağa verildi. Yılmaz'ın küçük oğlu Bertan Yılmaz babasının tabutu başında fenalık geçirdi.

Oğuz Yılmaz'ın cenazesinde küçük oğlunun acı hali yürekleri parçaladı

Şarkıcı Oğuz Yılmaz (53), geçirdiği kalp krizi sonucu kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. 53 yaşında hayatını kaybeden türkücü Oğuz Yılmaz'ın cenazesi, Karşıyaka Mezarlığı'nda toprağa verildi. 

Bas Bas Paraları Leyla'ya, Çekirge, Farzet gibi birçok hit şarkıya imza atan Oğuz Yılmaz, dün öğlen saatlerinde ailesiyle birlikte yaşadığı evde rahatsızlandı. Durumu fark eden ailesi, sağlık ekiplerine haber verdi.

HASTANEYE KALDIRILDI AMA HAYATA DÖNEMEDİ

Oğuz Yılmaz, eve gelen sağlık ekipleri tarafından yapılan ilk müdahalenin ardından özel bir hastaneye kaldırıldı. Yılmaz, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Oğuz Yılmaz'ın, kalp krizi sonucu öldüğü öğrenildi. 

Ünlü şarkıcının vefat haberi, sevenlerini ve müzik camiasını yasa boğdu. 26 yıllık müzik hayatına yüzlerce şarkı sığdıran Oğuz Yılmaz, yeni albüm hazırlığı yapıyordu. Hastaneye gelen Ankaralı sanatçılar, Yılmaz'ın ailesine başsağlığı dileklerinde bulundu.

bertan yılmaz

CENAZESİ TOPRAĞA VERİLDİ 

Yılmaz'ın cenazesi, bugün öğle saatlerinde Karşıyaka Mezarlığı'na getirildi. Ahmet Efendi Camii'nde kılınan cenaze namazına, şarkıcının ailesi ve yakınları ile birlikte Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Ankaralı sanatçılar ve müzisyenler ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Cenaze namazı sırasında Yılmaz'ın yakınları ve sevenleri göz yaşlarını tutamadı. Yılmaz'ın cenazesi daha sonra Karşıyaka Mezarlığı'nda defnedildi.

"AVRUPA'DAN HİÇ GELEMEDİK"

Çok eski zamanlardan beri Oğuz Yılmaz ile tanışık olduklarını söyleyen Recep Yılmaz, "Oğuz'la hikayemiz 1990 yılında başladı. Sincan'da bir albüm yapmıştı, bende Sincan'a gittim. Konuştuk, görüştük, anlaştık ondan sonra benle çalışmaya başladı. O zaman 'Bidenem' albümünü yapmıştı. Ondan sonra uzun yıllar beraber çalıştık. 'Zillidilek', 'Sensiz olmuyor', 'Alemci', 'Döktür Muazzez' gibi eserleri beraber yaptık. Bizi Avrupa'ya götüren eserler ise Gördün mü?, Bas Bas Paraları Leylaya. Onları da ben yaptım, ben buldum Oğuz'a. Biz hep beraberdik konserler, albüm, yurtdışı. Gördün mü şarkısından sonra Avrupa'dan hiç gelemdik zaten.

"ALBÜMÜ YARIM KALDI"

Oğuz Yılmaz'ın çok iyi bir sanatçı ve iyi bir insan olduğunu söyleyen Millet, "Oğuz iyi bir kardeşimizdi. Ankara'nın yetiştirdiği en iyi sanatçılardan biriydi. Hala bir Oğuz Yılmaz çıkmadı daha. Yıllar geçti hala bir Oğuz Yılmaz yok daha. Oğuzla kırgınlığımız da oldu, ayrıldık ama hiçbir zaman küsmedik. Bizde küslük olmaz o benim kardeşimdi. En son 1 hafta önce görüştük telefonda albüm yapıyordu bana anlattı. Yarım kaldı o da yarım kaldı. Üzgünüz, bundan sonra dua etmemiz lazım" ifadelerini kullandı. 

oğuz yılmaz stüdyo

KARISININ SON MESAJI YÜREK BURKTU

Oğuz Yılmaz'ın her zaman Canom diye seslendiği çok sevdiği eşi Aylin Yılmaz, eşinin ardından duygu dolu sözler söyledi. Yılmaz, "Bak yine baş başa kaldık. Seni hiç yalnız bırakmayacağım. Bugün hayatımın en zor günlerinden biriydi. Böyle bir günü yaşayacağımı hiçbir zaman düşünmemiştim. Daha gerçekleştireceğimiz sayısız hayalimiz vardı 23 senedir birbirimize doyamadık. Seninle sonsuzluğa birlikte gitmeye söz vermiştik. Beni orada da bekleyeceğini biliyorum... Yanına geleceğim zamana kadar kalbim hep senin için atacak. CANON Aylin Yılmaz" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2021, 00:02

Mehmet Aksel

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdikten sonra Türkiye'nin önde gelen ulusal televizyon ve gazetelerinde muhabirlik ve editörlük yaptım. Hayatın her noktasına temas eden renkli güncel ve özel magazin haberlerini siz okuyucularımız için kaleme alıyorum. Benimle iletişim kurmak için sosyal medya hesaplarımdan faydalanabilirsiniz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE