Netflix’ten Flaş Türkiye Kararı! Resmi Açıklama Geldi..

Dizi-film platformu Netflix, Türkiye’deki yatırımlarını hızlandırmaya devam ederken İstanbul’da ofis açacağını açıkladı.

Netflix’ten Flaş Türkiye Kararı! Resmi Açıklama Geldi..

Dünyaca ünlü dijital dizi-film platformu Netflix, Türkiye’deki yatırımlarını artırmaya devam ediyor.
Dünya genelinde 195 milyon üyesi olan platform, Türkiye’de ofis açmaya karar verdi.
Netflix’in Türkiye ekibine ev sahipliği yapacağı öğrenilen ofisin 2021 yılının ikinci yarısında kapılarını açacağı öğrenilirken, bu ofisin yeni istihdam olanakları yaratacağı da belirtildi.

"OFİS AÇMA KARARINI MEMNUNİYETLE KARŞILIYORUM"

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Netflix’in Türkiye’de ofis açma kararıyla ilgili şöyle konuştu:
"Özellikle son on beş yılda büyük gelişim yaşayan sinema ve dizi sektörümüz, ekonomik büyüklüğünün yanı sıra tanıtım ve kültür diplomasisinin önemli araçlarından birisi haline gelmiştir.Bu anlamda Netflix gibi global bir şirketin ülkemizde ofis açma kararını memnuniyetle karşılıyorum. Türkiye’de üretilen dizi ve filmlerin 190 ülkede izlenebilir olmasının sektörümüzü uluslararası alanda daha görünür kılacağını ve film turizminin geliştirilmesine katkı sağlayacağını düşünmekteyim."

"İSTANBUL'DA OFİS AÇACAK OLMAK BİZİ GURURLANDIRIYOR"
Netflix'in Kurucusu ve eş CEO'su Reed Hastings, Türkiye'nin, zengin kültürü ve köklü hikaye anlatma geleneği ile kendileri için çok değerli bir ülke ifade ederek, "Bu nedenle muhteşem bir şehir olan İstanbul'da ofis açacak olmak bizi gururlandırıyor. Türkiye'ye yönelik bağlılığımızı net bir şekilde ortaya koyan bu karar, dünyanın dört bir yanında keyifle izlenecek daha fazla Türk yapımı üretmemize katkı sağlayacak. Türkiye'deki 3 milyonu aşkın üyemize ve tüm paydaşlarımıza destekleri için teşekkür ederiz" şeklinde konuştu.

Netflix Türkiye Orijinal İçerik Direktörü Pelin Diştaş ise, Türkiye'nin etkileyici hikayelerini anlatma heyecanlarının, gelecek yatırımlar için kendilerine güç verdiğini ifade etti.
Diştaş şöyle devam etti: "Bu yolda, İstanbul ofisimizin açılacak olması ile birlikte, kreatif ekiplerimiz ve paydaşlarımızla olan yakın çalışmalarımızın daha da verimli bir şekilde süreceğine inanıyoruz. Ülkemizin özgün hikayelerini, 195 milyon Netflix üyesine sunmaya devam edeceğiz."

(AA)

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2020, 17:13

Ertem Engin

Ben Ertem Engin. Güncel haberleri sizlere aktarabilmek için magazinburada.net aracılığıyla karşınızdayım.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE