Muhsin Şaşmaz Oyuncaklar Muhsin Abi'den Projesiyle Gönülleri Fethetti

Bursa'lı iş adamı Muhsin Şaşmaz çocukluğunda hiç kavuşamadığı oyuncaklarla dolu karavanı köy köy gezdirip ihtiyaç sahibi çocuklarla buluşturuyor.

Muhsin Şaşmaz Oyuncaklar Muhsin Abi'den Projesiyle Gönülleri Fethetti

Oyuncaklar Muhsin Abi'den projesi Bursa'lı iş adamı Muhsin Şaşmaz'ın 45 yıllık hayali. 

muhsin şaşmaz bursa

Çocukluğunda hiç oyuncağı olmayan Muhsin Şaşmaz yüreğinde iz bırakan o günlerin benzerini başka çocuklar da yaşamasın diye Oyuncaklar Muhsin Abi'den projesini hayata geçirdi.

HEDEFİNDE BİN KÖYE ULAŞMAK VAR

Muhsin Şaşmaz'ın oyuncaklarla dolu karavanı Bursa ve çevresindeki köylerde yaşayan çocuklara ilk etapta gidiyor. Proje kapsamında bin köye giderek ihtiyaç sahibi çocuklara oyuncak dağıtılacak.

muhsin şaşmaz oyuncaklar muhsin abiden bursa

"ÇOCUKLAR GÜZEL TÜRKİYE'NİN TEMİNATIDIR"

Çocuklara kendi elleriyle oyuncakları hediye eden Şaşmaz, yaşadığı mutluluğu tarif etmenin imkansız olduğunu ifade etti. Çocukların yaşadığı mutluluğun gözlerinden okunduğunu belirten Şaşmaz, "Ben küçükken, 45 sene önce köyde oyuncak diye karpuz kabuğuna ip bağlayıp gezerdik. Hatta köy sokaklarında koşarken, toz çıksın trafik olduğu anlaşılsın diye ayağımızı yere sürterdik. Hiçbir arkadaşımın oyuncağı yoktu. Dolayısıyla biz hep bir oyuncakçı gelsin, bize oyuncak dağıtsın diye düşünürdük. Ama olmadı. İşte o gün 'Eğer bir gün maddi durumum iyi olursa, Allah bana nasip ederse çocuklara oyuncak dağıtacağım' diye hayal kurardım. Bugünde bize bunu gerçekleştirmek nasip oldu. Karavanı tasarlayıp köylerdeki çocuklara oyuncak dağıtmak için yollara çıktık. Bu projeyle çocuklarımızın hayatına dokunmak, onları geleceğe hazırlamak istiyoruz. Çocuklar, güzel Türkiye'nin geleceği ve teminatıdır. Bu anlamda, üstümüze düşen sosyal sorumluluğu da yapmaya çalışıyoruz" dedi.

muhsin şaşmaz

POLİSLERE DE SICAK ÇORBA SERVİSİ

Muhsin Korkmaz sadece çocuklara oyuncak dağıtmakla yetinmiyor aynı zamanda gece soğuğunda görev yapan, nöbet tutan kolluk kuvvetlerine de sıcak çorba dağıtıyor. Muhsin Şaşmaz, "Kış aylarının gelmesiyle gece soğukta görev yapmak iyice zorlaştı. Biz de hem görev başındaki polislerimizin içini ısıtmak hem de manevi olarak Emniyet teşkilatımızın yanında olduğumuzu göstermek için bu projeyi yürütüyoruz" açıklamasında bulundu.

muhsin şaşmaz

muhsin şaşmaz oyuncak

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2021, 00:31

Mehmet Aksel

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdikten sonra Türkiye'nin önde gelen ulusal televizyon ve gazetelerinde muhabirlik ve editörlük yaptım. Hayatın her noktasına temas eden renkli güncel ve özel magazin haberlerini siz okuyucularımız için kaleme alıyorum. Benimle iletişim kurmak için sosyal medya hesaplarımdan faydalanabilirsiniz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE