Muğla'da doğan çift başlı kedi yavrusu görenleri hayrete düşürdü

Türkiye'de yaşanan akıl ermez olaylar doğanın da dengesini bozdu. Muğla'da bir kedi çift başlı olarak dünyaya geldi. Uzmanlar hayvanın canlı kalma ihtimalinin olmadığını söyledi. İşte detaylar...

Muğla'da doğan çift başlı kedi yavrusu görenleri hayrete düşürdü

Muğla'nın Ortaca ilçesinde çift başlı doğan bir kedi görenleri şaşırttı. Veterinerin baktığı kedinin çok yaşayamayacağı belirtildi. 

muğla çift başlı kedi yavrusu

ANNE KEDİ YAVRUYU KABUL ETMEDİ

 Cumhuriyet Mahallesi’nde yaşayan Gülderen Serçek, bir sokak kedisinin geçtiğimiz günlerde evlerine geldiğini belirterek, “Eşim kedinin hamile olduğunu ve dikkat etmemizi söyledi. Ben de korumaya aldım. Mama aldık, besledik. Geçtiğimiz gün doğurmuş. Yerdeki yavrulardan bir tanesini annesi kabul etmiyordu. Baktığımda yavrunun 2 burnu, 2 ağzı ve 4 gözü olduğunu gördüm” dedi.

kedi muğla

Annesinin yavru kediyi kabul etmediğini belirten Gülderen Serçek, “Sosyal medya da duyurduk. Ardından veterinerde çalışan yeğenim yavruya süt tozu vermemizi söyledi. Ertesi sabah da arayıp, yavruyu alıp bakacaklarını söyledi. Şu anda veteriner bakıyor ama yaşamasının zor olduğunu belirtiyorlar” diye konuştu.

Mehmet Aksel

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdikten sonra Türkiye'nin önde gelen ulusal televizyon ve gazetelerinde muhabirlik ve editörlük yaptım. Hayatın her noktasına temas eden renkli güncel ve özel magazin haberlerini siz okuyucularımız için kaleme alıyorum. Benimle iletişim kurmak için sosyal medya hesaplarımdan faydalanabilirsiniz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE