Metrobüste Taciz Ettiği Kadının Üzerine Boşalan Adam Serbest Bırakıldı

İstanbul'da bindiği metrobüste Neşe Can isimli kadını taciz edip üzerine boşalan Fatih Özdemir serbest bırakıldı. Neşe Can duruma isyan edip sosyal medyadan destek istedi.

Metrobüste Taciz Ettiği Kadının Üzerine Boşalan Adam Serbest Bırakıldı

İstanbul'un kalabalığıyla meşhur ulaşım aracı metrobüste Neşe Cantaciz eden ve serbest bırakılan Fatih Özdemir, hakim karşısına çıkacak. Can, "Fatih Özdemir isimli şahıs serbest. Ben ise adliye salonlarında uğradığım tacizi kanıtlamaya çalışıyorum. Herkesi Küçükçekmece Adliyesi'ne desteğe bekliyorum" diyerek dayanışma çağrısında bulundu.

metrobüs içi taciz

NEŞE CAN: MAHKEME ÖNÜNDE BANA DESTEK VERİN ÇAĞRISI YAPTI

İstanbul'da Fatih Özdemir isimli erkeğin metrobüste bir kadını taciz etmesi üzerine açılan dava Küçükçekmece Adliyesi 20. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülecek. Özdemir tarafından tacize maruz bırakılan Neşe Can, sosyal medya hesabından dayanışma çağrısı yaptı. Can, "Metrobüste tacize uğradım. Ardından bu videoyu çektim. Videoda gördüğünüz Fatih Özdemir isimli şahıs serbest. Ben ise adliye salonlarında uğradığım tacizi kanıtlamaya çalışıyorum. Yarın sabah Küçükçekmece Adliyesi'ne desteğe bekliyorum" dedi.

fatih özdemir metrobüs taciz

Can'ın metrobüs durağında çektiği videonun ardından tutuklanan Özdemir, olay sonrası pantolonunda bulunan lekenin sperm olduğu tespit edilmesine rağmen serbest bırakılmıştı. Metrobüste Avcılar yönünde giden Neşe Can, yanına gelen Fatih Özdemir’den rahatsız oldu ve araya çantasını koydu. Temasın bilinçli olduğunu fark eden kadın, çantasını kaldırınca şahsın fermuarının açık olduğunu ve pantolonunun ıslandığını gördü. Kadının tepki göstermesi üzerine Özdemir, araçtakilerin yardımıyla metrobüsten çıkarıldı.

avcılar metrobüs içinden

"ÜZERİME BOŞALMIŞSIN"

Araçtan çıkarılan saldırganı videoya alan kadın “Bir saattir seni tutmaya çalışıyorum. Diyorum ki metrobüs kalabalık diyedir. Dönüyorum, fermuarını açmışsın, üzerime boşalmışsın” sözleriyle tepkisini dile getirdi. Kadın, daha sonra “Rahat rahat metrobüslerde hiçbir kadını taciz edemeyecekler. Ben susmayacağım, sen utanacaksın, sen utanacaksın” ifadelerini kullandı.

Olay sonrasında tutuklu yargılanan Fatih Özdemir'in ilk duruşmada tahliyesine karar verildi. Adli Tıp Kurumu (ATK) raporuna göre pantolon üzerinde lekelerin sperm hücresi olduğu tespit edildi. Sanık Fatih Özdemir buna rağmen "Hiçbir şekilde bu olay gerçekleşmemiştir. Suçsuzum" dedi.

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2020, 21:51

Mehmet Aksel

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdikten sonra Türkiye'nin önde gelen ulusal televizyon ve gazetelerinde muhabirlik ve editörlük yaptım. Hayatın her noktasına temas eden renkli güncel ve özel magazin haberlerini siz okuyucularımız için kaleme alıyorum. Benimle iletişim kurmak için sosyal medya hesaplarımdan faydalanabilirsiniz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE