Metrobüste Cinsel Tacizde Bulunan Sapık Hak Ettiği Cezayı Buldu!

Avcılar yönüne giden metrobüste aracın kalabalık olmasından istifade ederek ayaktaki kadına cinsel tacizde bulunan zanlı mahkeme tarafından 6 yıl hapse mahkum edildi.

Metrobüste Cinsel Tacizde Bulunan Sapık Hak Ettiği Cezayı Buldu!

Avcılar'da metrobüste N.C. adlı kadına sarkıntılık yaparak, cinsel saldırıda bulunduğu ve hakaret ettiği iddiasıyla yargılanan tutuksuz sanık Fatih Özdemir hakkında 6 yıl hapis cezası verildi.

Sanık F. Ö. ile ilgili görülen cinsel taciz konulu davada Küçükçekmece 20'nci Asliye Ceza Mahkemesi yargılamayı tamamladı.

SPERM KALINTILARI VE SANIK PROFİLİ CİNSEL TACİZ SUÇUNU İŞLEDİĞİNİ GÖSTERİYOR

Savcı, Adli Tıp Kurumu Biyoloji İhtisas Dairesi raporunda sanıktan elde edilen iç çamaşırı ve pantolonunda görülen sperm örneklerinin görüldüğü ve DNA profiliyle uyumlu olduğunun belirtildiğini ifade ederek, sanığın N.C'ye 'cinsel saldırı' suçundan 2-5 yıl hapis ile cezalandırılmasını, hakaret suçundan ise beraatini istedi.

Mahkeme heyeti verdiği kararda, hakaret suçunun işlenmediğini ancak, sanığın cinsel saldırı suçunun sabit olduğunu bildirerek, 6 yıl hapis ile cezalandırılmasına karar verdi. Mahkeme, kararı verirken hiçbir indirim yapılmadığını bildirdi.

avcılar metrobüs taciz

MAĞDUR KADIN VE AVUKATI CEZAYI AZ BULDU

Kararın açıklanmasından sonra bir grup kadın Küçükçekmece Adliyesi önünde 'Erkek adalet değil, gerçek adalet' diye slogan açarak pankart açtı. N. C yaptığı duruşmada bu davada kendisini yalnız hissetmediğini, bundan sonra benzer cinsel saldırıya maruz kalan kadınların yanında olacağını söyledi.

Avukat Gökhan Soysal da kararın en üst tavandan verildiğini ancak, suçun metrobüs gibi toplu taşıma aracında işlendiği için yetersiz olduğunu bu nedenle İstinaf Mahkemesi'ne başvuracaklarını söyledi. Soysal, şu anda bile mağdurların toplu taşıma araçlarında cinsel saldırı ile karşı karşıya kalabildiğini bu nedenle cezaların caydırıcı olması gerektiğini ekledi.

Sanığın tutuklu kaldığı süre göz önüne alınarak karar kesinleşinceye kadar tutuklanmasına gerek olmadığı ifade edildi

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2020, 20:12

Mehmet Aksel

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdikten sonra Türkiye'nin önde gelen ulusal televizyon ve gazetelerinde muhabirlik ve editörlük yaptım. Hayatın her noktasına temas eden renkli güncel ve özel magazin haberlerini siz okuyucularımız için kaleme alıyorum. Benimle iletişim kurmak için sosyal medya hesaplarımdan faydalanabilirsiniz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE