Meteoroloji'den Ankara'ya "Dikkatli Olun" Uyarısı

Meteoroloji Ankara ve ilçelerinde oturan vatandaşları uyardı. Sağanak yağışın etkili olacağı uyarısı yapılan Ankara'da akşam saatlerine doğru yağışın bastıracağı bildirildi. Öte yandan sosyal medyada Ankara Polatlı'da oluşan toz bulutunun fotoğrafları paylaşıldı. Görüntüler görenlerin yüreğini ağzına getirdi!

Meteoroloji'den Ankara'ya "Dikkatli Olun" Uyarısı

Meteoroloji Ankara ve ilçelerinde oturan vatandaşları uyardı. Sağanak yağışın etkili olacağı uyarısı yapılan Ankara'da akşam saatlerine doğru yağışın bastıracağı bildirildi.

ankara hava

Öte yandan sosyal medyada Ankara Polatlı'da oluşan toz bulutunun fotoğrafları paylaşıldı. Görüntüler görenlerin yüreğini ağzına getirdi!

Meteoroloji, Ankara'nın batı kesimlerinde beklenen gök gürültülü sağanak yağışa ilişkin uyarıda bulundu.

ankara hava durumu

BU SAATLER ARASINA DİKKAT

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan uyarıda şöyle denildi: "Ankara radarından alınan veriler ve yapılan son değerlendirmelere göre, önümüzdeki iki saatlik periyotta ( 15:45- 18:00 ) Ankara'nın batı ve kuzey kesimlerinde (Polatlı, Ayaş, Beypazarı, Güdül, Kızılcahamam) beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların yerel olarak kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Meydana gelmesi muhtemel ani sel, su baskını, yıldırım, küçük çaplı dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır." 

ANKARA hava durumu toz bulutu

POLATLI BELEDİYE BAŞKANI: 50 YILDIR BÖYLE BİR ŞEY GÖRMEDİM

Polatli Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya CNN Türk yayınına katılarak Ankara'daki kum fırtınasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Belediye Başkanı Yıldızkaya, "Ben Polatlı'da 50 yıldır böyle bir şey görmedim. Vatandaşlarımızı evlerinde olmaya, kapalı mekanlarda bulunmaya, şiddetli yağış gelebilir diye uyardık." dedi.

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya'nın açıklamaları şöyle:

"Anında çöktü, hiç beklenmedik bir anda çöktü. Ama şu anda sakinledi. Hava karardı, sanki gece gibi oldu. Vatandaşlarımızı uyardık tedbir alınması noktasında. Vatandaşlarımızı evlerinde olmaya, kapalı mekanlarda bulunmaya, şiddetli yağış gelebilir diye uyardık. AFAD'da bölgede çalışma yapılıyor. İlk defa böyle bir şey yaşadık Polatlı'da.

"YILDIRIM DÜŞMESİ SONRASINDA OLUŞAN YANGINLAR SÖNDÜRÜLDÜ"

50 yıldır Polatlı'da böyle bir şey görmedim. Ben bütün vatandaşlarıma evlerinde kalmalarını, kapı pencerelerini kapatmalarını öneriyorum. Tedbirli olmakta fayda var. Şu ana kadar bize ulaşmış kötü bir haber yok. Birkaç tane yıldırım düşmesi sonrasında oluşan yangın vardı, söndürüldü."

ankara kum fırtınası

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2020, 17:17

Mehmet Aksel

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdikten sonra Türkiye'nin önde gelen ulusal televizyon ve gazetelerinde muhabirlik ve editörlük yaptım. Hayatın her noktasına temas eden renkli güncel ve özel magazin haberlerini siz okuyucularımız için kaleme alıyorum. Benimle iletişim kurmak için sosyal medya hesaplarımdan faydalanabilirsiniz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE