Mert Vidinli: Uçuş koşulları iyice sıkılaştı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, "Kovid-19 aşısı olmayan işçilerden 6 Eylül itibarıyla iş yeri veya işveren tarafından zorunlu olarak haftada bir kez PCR testi istenebilecek" açıklamasında bulunmuştu. Sabah Gazetesi Yazarı Mert Vidinli yazdı, "tüm yerlere girişte aşı karnesi de zorunlu hale gelince her şey çok daha güvenli olacak. Sabırla bekliyorum." dedi.

Mert Vidinli: Uçuş koşulları iyice sıkılaştı

Bakanlık duyurmıştu! Aşı olmayanlara PCR testi zorunluluğu getirilmesi Sabah Gazetesi Yazarı Mert Vidinli'ninde gündemindeydi.

Mert Vidinli: Uçuş koşulları iyice sıkılaştı

Vİdinli yazısında bu uygulamanın uçuş koşullarındaki etkisine değindi. İşte Mert Vidinli'nin yazısı:

İçişleri Bakanlığı'nın yayınlamış olduğu genelge ile 6 Eylül sonrası iç hat uçuşlarında kalkıştan en az 14 gün önce gerekli tüm dozların tamamlanması ya da bilimsel olarak bağışıklık kazanıldığının belgelenmesi, kalkıştan 48 saat önce yapılmış negatif PCR testinin ibraz edilmesi zorunluluğu getirildi.
Böylelikle aşı karşıtlarının önüne bir set daha konmuş oldu. Benzer kurallar kapalı alanlar için de geldi, havalar serinlemeye başladı. Restoran, kulüp, bar, sinema ve tiyatro gibi kapalı etkinlik yapan tüm yerlere girişte aşı karnesi de zorunlu hale gelince her şey çok daha güvenli olacak. Sabırla bekliyorum. Bakalım uygulamalar yeme içme sektöründe nasıl bir kontrolle ilerleyecek?

Başak Yıldız

YORUM EKLE