MEB, Özel Okullar İçin Açıklama Yaptı

Okulların açılıp açılmayacağı, özel okula gidenlerin nasıl bir sistem izleyeceği vs. hep merak konusuydu. MEB'den özel okullar ile ilgili açıklama geldi...

MEB, Özel Okullar İçin Açıklama Yaptı

  Milli Eğitim Bakanlığı, özel okullar ile çok sayıda talep alındığını ve tüm veliler tarafından gelen talep ve önerilerin titizlikle değerlendirildiğini ve dikkat edilmesi gereken tüm önlemlerin ve hususların özel okul temsilcileri ve sivil toplum kuruluşları ile paylaşıldığını da açıkça belirtti.

   MEB tarafından yapılan yazılı açıklamada, Özel öğretim kurumlarının tüm bu salgın sürecinde ve bu süreç ile paylaşan yeni dönemde var olan tüm hizmet koşullarının önemli konulara dikkat edilerek, büyük özenler ile incelendiğini ve gereken değerlendirmenin de aynı şekilde yapıldığını belirtti.

İçinde bulunduğumuz süreçte önceliğin öğrenciler, veliler, çalışanlar, öğretmenlerin sağlıklı, güvenilir bir ortamda var olmalarını sağlamaktır. Eğitim ve öğretim faaliyetlerinden eksik kalınmadan devamlılık olacağını belirten MEB şu ifadelere yer verdi:

"Bu noktadan hareketle, özel okul velileri tarafından Bakanlığımıza ulaştırılan talep ve öneriler, titizlikle değerlendirilmiş ve dikkate alınması gereken hususlar, özel okul temsilcileri ve sivil toplum kuruluşlarıyla paylaşılmıştır. Dünyada ve ülkemizde eğitim alanında yaşanan bu zorlu süreçte özel öğretim kurumlarımızın, öğrencilerimizin eğitim hakkı başta olmak üzere bünyesindeki öğretmen ve çalışanların haklarını da gözeterek velilerimizin maddi manevi talepleriyle ilgili yapmakla yükümlü oldukları düzenlemelerin yakın takipçisi olacağız."

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2020, 23:44

Ozan Köse

Hislerin ve duyguların asla yanıltmadığı bu dünyada, yazarak ve okuyarak hayatta güçlü kalacağız. Çünkü yazmak hislerin boşaltımı, okumak ise hislerin doğrulanmasını sağlar. magazinburada.net ekibi olarak okudukça yazacak, yazdıkça okumanızı sağlayacağız. Her zaman en güncel ve doğru haberlerle kalın...


İletişim Hesapları
YORUM EKLE