Marketlerde Türk Mallarına Yasak Geldi! O Ürünler Toplandı

Türkiye ile Suudi Arabistan arasında gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın İstanbul'da öldürülmesi sonrasında tavan yapan diplamotik krizin etkileri toplumsal hayata da yansıdı. Suudi Arabistan'da Türk Mallarının marketlerdeki satışına yasak geldi!

Marketlerde Türk Mallarına Yasak Geldi! O Ürünler Toplandı

Suudi Arabistan'da bir market Türk markası olan Korkmaz Çelik'in ürünlerinin üzerine "Türk mallarına dokunmayın" yazarak satışına engel koydu.

Suudi Arabistan'da faaliyet gösteren bir markette çekilen fotoğrafla boykot uygulaması da görüntülenmiş oldu.

türk malı suudi arabistan

"TÜRK MALLARINA DOKUNMAYIN"

Türk markası Korkmaz Çelik'in ürünlerini raflardan kaldırarak bir alana toplayan market, müşterilerin satın almasını engelledi. 

Market bu alanı alışverişe kapatarak "Türk markalarına dokunmayın" yazılı kağıtlar yapıştırdı. Müşterilerini Türk mallarını almamak üzere uyaran marketin fotoğrafları tepki yarattı.

market alışveriş

Diğer taraftan Suudi Arabistan'da Türkiye'ye destek paylaşımları da yapılmaya başlandı. Açılan tag trend listesine girdi.

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2020, 23:12

Mehmet Aksel

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdikten sonra Türkiye'nin önde gelen ulusal televizyon ve gazetelerinde muhabirlik ve editörlük yaptım. Hayatın her noktasına temas eden renkli güncel ve özel magazin haberlerini siz okuyucularımız için kaleme alıyorum. Benimle iletişim kurmak için sosyal medya hesaplarımdan faydalanabilirsiniz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE