Mahsun Kırmızıgül: O zebaniler kardeşimiz olamaz

Sanatçı Mahsun Kırmızıgül Taliban'a "Kardeşim" diyenleri ağır dille eleştirdi. O eleştiriler, sosyal medyaya damga vurdu.

Mahsun Kırmızıgül: O zebaniler kardeşimiz olamaz

Sanatçı Mahsun Kırmızıgül'den dikkat çeken çıkış! Ünlü isim, "Afganistan'daki kafa kesen katiller, sömürgecilerin beslemesi, yeryüzünün zebanileri bizim kardeşimiz olamaz" diyerek, Taliban'ın yönetimi ele geçirmesinden sonra İran ile Afganistan arasında savaş çıkarılacağını iddia etti.

"AFGANİSTAN VE İRANI SAVAŞTIRACAKLAR"

Kırmızıgül, “Yeni senaryo yazılmış. Yok edemedikleri İran İslam Devletine karşı, Afganistan Sunni İslam Devleti tanınacak ve güçlendirilecek, silahlandırılıcak. Sonrasında ise BOP’nin final sahnesinde bu iki ülke savaştırılacak. Bu kirli oyun mezhepçi ülkeleri de içine alıp paramparça edecek" ifadelerini kullandı. 

Afganistandaki kafa kesen katiller, sömürgecilerin beslemesi, yeryüzünün zebanileri bizim kardeşimiz olamaz. Ülkesine karşı darbe yapan bu canilere, emperyalizminin maşası olan bu ırz düşmanlarına kardeşim diyenleri sakın unutmayın. Çünkü aynı oyunu bu ülkede oynayacaklar.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2021, 09:23

Ece Aydın


İletişim Hesapları
YORUM EKLE