Kur'an ve Peygambere Hakaret Eden İbrahim Atabey Tepki Çekti

İnsanların kutsallarına hakaret etmeyi kendisine iş edinen İbrahim Atabey isimli Youtube kullanıcısı son videosunda yine İslami kutsallara saldırıda bulundu. Atabey'e sosyal medyada büyük tepki geldi.

Kur'an ve Peygambere Hakaret Eden İbrahim Atabey Tepki Çekti

Youtube'da yayın yapan İbrahim Atabey isimli bir şahıs, Kur'an-ı Kerim ve İslam dini Peygamberi hakkında hakaret içerikli ifadeler kullandı. Söz konusu videosununn yayınlanmasından sonra Twitter'da açılan "#İbrahimAtabeyTutuklansın" hashtagi TT oldu.

ibrahim atabey

İbrahim Atabey isimli Youtuber, kutsal kitabımız Kur'an'ı Kerim ve İslam Peygamberini hedef alan açıklamalarda bulundu.

Görüntülerin sosyal medyada hızla yayılmasının ardından yurt dışında yaşadığı iddia edilen İbrahim Atabey'e tepkiler çığ gibi büyüdü.

TWITTER'DA "İBRAHİM ATABEY TUTUKLANSIN" HASHTAGİ TT OLDU

Görüntülerin ardından sosyal paylaşım sitesi Twitter'da "İbrahim Atabey Tutuklansın" etiketi altında binlerce paylaşım yapıldı.

Etiketin altına yorum yapan Twitter kullanıcıları, "İbrahim Atabey, Youtube canlı yayınında önce Kur’an-ı Kerim ve dinimizle dalga geçti. Sonrasında Kur’an-ı Kerim'in sayfalarını yırttı ve tükürdü. Bu saygısızlığı ve hakaretleri yapan şahıs en ağır şekilde cezalandırılmalıdır." çağrısında bulundu.

ibrahim atabey

MELİH GÖKÇEK TWİTTER'DAN İÇİŞLERİ BAKANI SÜLEYMAN SOYLU'YA ÇAĞRIDA BULUNDU

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, skandal olayla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "İbrahim Atabey denilen Youtuber alçağı Kuran-ı Kerim'i hem yırtıyor, hem de tükürüyor. Süleyman Soylu bakanımdan bu itin derhal adalet teslim edilmesini istiyoruz. Ancak polis bu iti gözaltına alırken suratını görmek istiyoruz. Bakalım it sırıtacak mı?" tepkisini gösterdi.

İBRAHİM ATABEY HAKKINDA SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, videosunda Kur'an-ı Kerim sayfalarını yırtan ve İslam'a yönelik ifadeleri gerekçesiyle youtuber İbrahim Atabey hakkında soruşturma başlatıldığını bildirdi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan yazılı açıklamada, "İbrahim Atabey isimli şahıs hakkında Kur’an-ı Kerim sayfalarını yırtması ve İslam dinine yönelik sosyal medya paylaşımları nedeniyle halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve halkın bir kısmının benimsediği dini değerleri alenen aşağılama suçlarından resen soruşturma başlatılmıştır. Şüpheli İbrahim Atabey’in Rusya ülkesinde bulunduğu bilgisi alınmış olup, soruşturma işlemlerine titizlikle devam olunmaktadır" denildi.

"Firari olarak Rusya’da ikamet ettiği anlaşılmıştır"

Emniyet Genel Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, "Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı ve bağlı il birimlerince yürütülen sanal devriye faaliyetleri kapsamında; 6 Kasım 2020 tarihinde YouTube adlı video paylaşım sitesinde paylaşılan ve sosyal medyada #İbrahimAtabeyTutuklansın etiketiyle gündeme gelen bir videoda dini değerleri alenen aşağılayan ve kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’i yırtan şahsın görülmesi üzerine tespit çalışması yapılmıştır. Videodaki şahsın İbrahim Atabey olduğu, çeşitli suçlardan 11 adet kaydının bulunduğu, firari olarak Rusya’da ikamet ettiği anlaşılmıştır. Şahıs hakkında yasal işlem başlatılmış olup ülkemize iade süreci takip edilmektedir" ifadelerine yer verildi.

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2020, 20:59

Mehmet Aksel

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdikten sonra Türkiye'nin önde gelen ulusal televizyon ve gazetelerinde muhabirlik ve editörlük yaptım. Hayatın her noktasına temas eden renkli güncel ve özel magazin haberlerini siz okuyucularımız için kaleme alıyorum. Benimle iletişim kurmak için sosyal medya hesaplarımdan faydalanabilirsiniz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE