Küçük kızı istismar eden Oyuncu Suat Ergin'in skandal savunması beraat getirdi!

Oyuncu Suat Ergin 12 yaşındaki kız çocuğunu istismar etti mahkeme beraat kararı verdi! Oyuncunun skandal savunması ise pes dedirtti.

Küçük kızı istismar eden Oyuncu Suat Ergin'in skandal savunması beraat getirdi!


12 yaşındaki kız kardeşine cinsel içerikli mesajlar atan oyuncu Suat Ergin dizilerdeki senaryolara taş çıkaracak türde bir buluşmayla olay yerine getirip emniyet güçlerine teslim eden ağabeyin hukuk mücadelesi sona erdi.

Sabah'tan Arzu Kaya'nın haberine göre kardeşine cinsel içerikli mesajlar atan oyuncu Suat Ergin'nin, 8 yıl hapis cezası istemiyle yargılandığı davada mahkeme beraat kararı verdi. Mesajları kabul eden ancak "Yaşına aldandım" savunmasıyla kurtulmaya çalışan oyuncu hakkında dikkat çeken beraatın gerekçesi "Yaşını bilemezdi" oldu.  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, "Beraat kararı kamu vicdanını zedeleyecek, toplum nezdinde infiale yol açacaktır" dese de sonuç değişmedi. Oyuncunun beraatı kesinleşti.

KENDİSİNE SAHTE PROFİL AÇMIŞ! 

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nın hazırladığı iddianameye göre; 2018'de 7. sınıf öğrencisi Ş.A., Suat Ergin ile sosyal medyada tanıştı. Ancak Suat Ergin'nin gerçek kimliğini bilmiyordu. Oyuncunun sosyal medya hesabı sahteydi ve yazışmalarında kendisini küçük çocuğa "18 yaşındayım" diye tanıttı.

Dakikalar içerisinde mesajlaşmanın seyri değişti. Oyuncu cinsel içerikli mesajlar atmaya başladı. "Hiç öpüştün mü? Hiçbir şey olmaz. Biz bizeyiz. Takılırız sabaha kadar. Heyecanlandım" o mesajlardan bazılarıydı. Oyuncu bu mesajları ailesine söylememesini de tembihledi. Korkan kız, oyuncuyu engelledi ve derhal durumu annesine bildirdi.


KÜÇÜK KIZ ÇOCUĞUNUN AĞABEYİ YAKALATTI

İddiaya göre Mesajlardan haberdar olan kız çocuğunun ağabeyi, kardeşinin hesabından oyuncuyla yazışarak buluşma organize etti. Amacı, kardeşine cinsel tacizde bulunan oyuncunun kimliğini tespit ederek hakkında yasal işlem başlamasını sağlamaktı. Ünlü oyuncu kızla buluşacağını zannederek metrodan çıktı, kendisini 12 yaşındaki Ş.A. değil, ağabeyi ve mahalleli bekliyordu.


SKANDAL SAVUNMA: 16 YAŞINDA SANDIM 

İstismar şüphelisi oyuncu Suat Ergin gözaltına alındı. İfadesinde kız çocuğuna attığı mesajları kabul etti. Ancak "Ben kızı 16 yaşında sanıyordum" diye kendisini savundu. Hakkında "Sarkıntılık yapmak suretiyle çocuğun cinsel istismarı" suçundan dava açıldı. Dahası başka küçük kızlarla da cinsel içerikli konuşmalar yaptığı ortaya çıktı.

"YAŞINA ALDANDIM"

8 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanan Suat Ergin hakim karşısında da kız çocuğunun yaşının küçük olduğunu bilmediğini öne sürdü. Sinema ve dizi sektöründe uzun süredir çalıştığını belirterek "Binlerce çocuğa oyunculuk koçu yaptım. Hiçbirine bugüne kadar ağabeylikten başka bir şey yapmadım. Bu iddiaya inanmıyorum, inanmak istemiyorum. 12 yaşındaki bir kız çocuğuna ancak ağabeylik yaparım" dedi. Çocuğun yaşı hakkında yanlış bilgiler verdiğini öne süren Suat Ergin, "Adresinin sonunda 92 ibaresi vardı, doğum tarihi sandım. Yaşına aldandığım için suçluyum ama istismar suçunu asla kabul etmiyorum" diyerek suçlamaları reddetti.
 

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2021, 09:42
YORUM EKLE