Krizdeki Victoria's Secret'tan Üzen Haber: O da Kapandı!

Son yıllarda kriz yaşayan dünyaca ünlü iç çamaşır markası Victoria's Secret, şimdi de Hong Kong'taki mağazasını kapatmak zorunda kaldı.

Krizdeki Victoria's Secret'tan Üzen Haber: O da Kapandı!

Son iki yıldır maddi dar boğaza giren dünyaca ünlü iç çamaşır markası Victoria's Secret'a mayıs ayında kayyum atanmıştı. Bu gelişme sonrası birçok mağazasını kapatmak zorunda kalan marka, şimdi de Hong Kong'taki mağazasını kapattı.

Şubat ayında L Brands, Sycamore Partners’a 525 milyon dolarlık bir anlaşma ile yüzde 55’lik hissesini satan Victoria’s Secret, koronavirüs salgınına yenik düştü. Mayıs ayında şirketin İngiltere’deki merkezine kayyum atanmasından sonra iyice zor günler geçiren ünlü marka, şimdi de Hong Kong’taki amiral gemisi olan mağazasını kapatma kararı aldı. Mağaza, yaklaşık iki yıl önce açılmıştı.

NE YAŞANMIŞTI?

Dünyaca ünlü iç çamaşırı markası Victoria’s Secret’ın İngiltere’deki merkezine kayyum atanmıştı. Burada 25 mağazası bulunan Victoria’s Secret’ın idaresini denetim, vergi ve danışmanlık firması Deloitte üstlenmişti. Deloitte, mağazalar için müşteri aradıklarını ve ilk aşamada işçi çıkarmayacaklarını duyurmuştu.

Yasin Arslan

En doğru, en sıcak ve en düzeyli magazin haberlerini yakından takip edip, siz değerli okuyucularımıza aktarıyorum. Haberlerimi yazarken evrensel etik kurallarını daima gözetip, magazine konu olan kişilerin şahsi hayatına zarar verecek içerikleri süzgecimden geçirmeye özen gösteriyorum. Özel içeriklere imza atan MagazinBurada.net ekibinin bir parçası olmaktan zevk alıyorum. Sevgiyle kalın…

YORUM EKLE