Korona Artvin'i Vurdu! Hiç Vaka Yok Derken Birden Patlama Yaşandı

Sağlık Bakanlığı Türkiye'deki Koronavirüs vakalarında yaşanan seyrin ağırlaştığını duyurdu. Türkiye genelinde yapılan son testlere göre; vaka sayısı 243 bin 180'e, virüs kaynaklı can kaybı ise 5 bin 873'e yükseldi. Yaklaşık 2 hafta önce hiç koronavirüs vakası görülmeyen Artvin'de ise Kurban Bayramı sonrası vakalarda hızlı bir artış gözlendi!

Korona Artvin'i Vurdu! Hiç Vaka Yok Derken Birden Patlama Yaşandı

Artvin'de tedbirlerden sonra sıfırlanan koronavirüs vakalarında yeniden artış yaşandı. Korona vakalarının pandeminin en yüksek olduğu zamanlarda bile 0(sıfır) vaka ile örnek gösterilen ili Artvin’de vaka sayılarında bayram sonrası görülen korkunç derecede artış kaygı veriyor. 

artvin

Artvin korona sürecinde örnek gösterilen illerdendi. Kurban Bayramı ile birlikte büyükşehirlerden hem bayram, hem de çay toplamak için gelenlere bir de düğünlerde korona tedbirlerinin yeterli ciddiyette uyulmaması vaka sayılarını inanılmaz noktalara getirdi.

artvin valisi yılmaz doruk

Sadece Hopa ilçesinde testi pozitif olan kişi sayısı 60'ın üzerindeyken Artvin İlinde vaka sayısının 300'ü geçtiği iddia edildi. Artvin İl Sağlık Müdürlüğü konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapmazken Artvin Valiliği'nin tedbirlerin yeniden Mart ayındaki düzeye çıkartabileceği kulislerde dillendiriliyor.

ARTVİN'DE DENETİMLER ARTTI

Artvin'de de "Koronavirüs Denetimleri" genelgesi kapsamında iş yeri denetimleri yapılarak sosyal mesafe kuralı, maske ve temizlik kurallarına uyulup uyulmadığı kontrol ediliyor.

Denetimler kapsamında market, lokanta, kafeterya, kıraathane, toplu taşıma araçları ve alışveriş alanlarını gezen zabıta ve polis ekipleri, buralarda kurallara uymayanlara cezai işlem uyguladı.

artvin korona

Denetimlere katılan Artvin Valisi Yılmaz Doruk, şehrin yoğunluk yaşanan caddelerinde dolaşarak, esnaf ve vatandaşlara koronavirüs tedbirlerine uymaları hususunda ikazlarda bulundu.

Bu kurala uymanın toplum sağlığı için elzem olduğunu vurgulayan Doruk, herkesin kendi önlemini alması durumunda bu salgının büyük oranda önüne geçileceğini kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2020, 01:51

Mehmet Aksel

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdikten sonra Türkiye'nin önde gelen ulusal televizyon ve gazetelerinde muhabirlik ve editörlük yaptım. Hayatın her noktasına temas eden renkli güncel ve özel magazin haberlerini siz okuyucularımız için kaleme alıyorum. Benimle iletişim kurmak için sosyal medya hesaplarımdan faydalanabilirsiniz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE