Kadınları Soyarak Arapça Dua Yazan Cinci Hocanın Savunması Pes Dedirtti

İstanbul Esenler'de 'Cinci Hoca' olarak bilinen Burhan Dalgalı'nın hamile kalamayan kadınları dua büyü vb. yollarla isteklerine kavuşacağını vaat ederek yaptığı dolandırıcılığın görüntüleri Türkiye'yi şaşkına çevirdi. Kadınları soyarak vücutlarına Arapça bir şeyler karalayan Burhan Dalgalı, söz konusu görüntülerden sonra gözaltına alındı. Dalgalı, ilk ifadesinde kendisine "kumpas" kurulduğunu ileri sürdü.

Kadınları Soyarak Arapça Dua Yazan Cinci Hocanın Savunması Pes Dedirtti

İstanbul Esenler'de 'Cinci Hoca' olarak bilinen Burhan Dalgalı'nın hamile kalamayan kadınları dua büyü vb. yollarla isteklerine kavuşacağını vaat ederek yaptığı dolandırıcılığın görüntüleri Türkiye'yi şaşkına çevirdi.

BURHAN DALGALI CİNCİ HOCA

Kadınları soyarak vücutlarına Arapça bir şeyler karalayan Burhan Dalgalı, söz konusu görüntülerden sonra gözaltına alındı. Dalgalı, ilk ifadesinde kendisine "kumpas" kurulduğunu ileri sürdü.

BURHAN DALGALI YÖNELTİLEN SUÇLAMALARI REDDETTİ

İstanbul'da nikah tazeleme vb. bahanelerle kadınları taciz eden ve tutuklanan sahte hocanın savcılıktaki ifadesi ortaya çıktı.

Şahıs, kendisine yöneltilen taciz ve para istediği iddialarını reddetti.

İstanbul'da kendisini hoca olarak tanıttığı kadınları evliliklerini kurtarma vaadiyle dolandırdığı iddia edilen Burhan D'nin savcılıktaki ifadesi ortaya çıktı. Evli çiftlerden E.B, nikahlarını tazelemek için evlerine çağırdıkları Burhan Dalgalı'nın, başka bir kadını taciz ettiğini öğrenince dolandırıldıklarını anlayarak şikayetçi olmuştu. "Dini inanç ve duyguların istismarı suretiyle dolandırıcılık" suçundan tutuklanan Burhan Dalgalı, savcılıktaki ifadesinde yöneltilen suçlamaları reddetti.

burhan dalgalı hoca çıplak kadın arapça dua

"ODADA YALNIZ GÖRÜŞMEM LAZIM' DEDİ

S. B. (19) emniyetteki ifadesinde kocası E. B. (22) ile kısa bir süre önce ayrılık yaşadığını ve annesinin evine taşındığını belirterek "Eşimle barışmak için tekrar geri döndüğümde eşim ile dini nikahımızı tazelememiz için karar aldık. Eşim benim de ismini Burhan olarak bildiğim şahsı yaklaşık olarak 1,5 ay kadar önce nikah tazelemek için davet etti. Şahıs bizim evimize geldiğinde evde üçümüzden başka kimse yoktu. Şahıs bizden miktarını hatırlamadığım kadar kefaret parası istedi. Eşimin söylemesiyle bu şahsa 3 bin 300 lira para verildi. Şahıs parayı aldı, eşime dönerek 'Müsait bir odanız var mı? Benim bayanla odada yalnız görüşmem lazım' dedi." şeklinde beyanda bulundu.

GÖRÜNTÜLERDEKİ KADIN DAVACI OLMADI

Eşinin ve kendisinin şüpheliyle yalnız kalmayı kabul etmediğini ifade eden S. B. "Bu şahıs parayı aldıktan sonra bizim nikahımızı kıydı. Ben odadan çıktım. Benim bu olayla ilgili söyleyeceklerim bundan ibarettir. Ben bu olayla ilgili davacı ve şikayetçi değilim" dedi.

burhan dalgalı cinci hoca

BAŞKA BİR KADINI TACİZ ETTİĞİNİ ÖĞRENİNCE ŞİKAYETÇİ OLDU

E. B. ise emniyetteki ifadesinde şüpheli Burhan Dalgalı'yı dini nikahlarını tazelemek için evlerine çağırdıklarını belirterek, şüphelinin kendilerinden 3 bin 200 lira kefaret parası istediğini, parayı verdiğini öne sürdü. Burhan B.'nin başka bir kadını taciz ettiğini öğrenince kendisinin dolandırıldığını anladığını ifade eden E.B. şüpheli Burhan D.'den şikayetçi olduğunu beyan etti.

"İSTEMEDİĞİM HALDE BANA PARA VERDİ"

Bakırköy Adalet Sarayı'nda savcılık ifadesi alınan şüpheli Burhan Dalgalı şu ifadelerde bulundu: "Geçimimi kiraya vermiş olduğum iki dairemden aldığım para ile sağlıyorum. 15 gün kadar önce E. B. eşine 'Boş ol' dediğini, bu yüzden nikahlarının düştüğünü söyleyerek beni nikah tazelemem için evlerine çağırdı. Ben de 'Sinirle söylenmiş söz geçerli olmaz, nikahımız düşmez, tövbe edin' dedim. Şahıslara orada bulunan kişilerin huzurunda tövbe ettirdim. Dini nikah kıymadım, şahıslardan para istemedim. E. B. istemediğim halde bana 300 lira para verdi. Verirken de 'Evime geldiğin için kendi rızamla bu parayı veriyorum' dedi"

burhan dalgalı arapça sahte dua

"BANA KUMPAS KURULDU"

E.B'ye 'Ayrı odanız var mı' şeklinde soru sormadığını öne süren Burhan Dalgalı, kendisine kumpas kurarak para istediğini, para vermediğinde ise kameraya aldığını söylediği görüntüleri insanlara dağıtacağını ve itibarını kaybettireceğini söylediğini iddia etti. Burhan Dalgalı, E.B'nin kendisinden para istediğini de öne sürerek, "Kabul etmedim. Ben kimseyi bu zamana kadar taciz etmedim." dedi.

burhan dalgalı çıplak kadın

NE OLMUŞTU?

İstanbul'da bir kadının çıplak vücuduna yazılar yazdığı iddia edilen Burhan Dalgalı, kadına cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle sosyal medyada gündeme gelmişti. Söz konusu görüntülerle ilgili hakkında suç duyurusunda bulunulmadığı öğrenilen Burhan Dalgalı, "Dolandırıcılık" suçlamasıyla gözaltına alınmıştı. Emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından Bakırköy Adalet Sarayı'na sevk edilen Burhan B. çıkarıldığı adli makamlarca "Dini inanç ve duyguların istismarı suretiyle dolandırıcılık" suçundan tutuklanmıştı.

burhan dalgalı pkk

PKK İÇİN DUA TOPLANTISI!

Bu arada Burhan Dalgalı'nin sosyal medyada yer alan bir fotoğrafında da terör örgütü PKK'nın geçmişte düzenlediği bir organizasyona hoca olarak katıldığı ve dua ettiği görülmüştü.

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2020, 18:40

Mehmet Aksel

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdikten sonra Türkiye'nin önde gelen ulusal televizyon ve gazetelerinde muhabirlik ve editörlük yaptım. Hayatın her noktasına temas eden renkli güncel ve özel magazin haberlerini siz okuyucularımız için kaleme alıyorum. Benimle iletişim kurmak için sosyal medya hesaplarımdan faydalanabilirsiniz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE