Kadın Vekil Gidip Erkek Vekilin Kucağına Oturdu! O Görüntüler Olay Oldu

Dünyada yaşanan siyasi krizler farklı ülkelerde farklı görüntülere neden oluyor! ABD'de Cumhuriyetçiler Kongre Binasını basarken Gana'da yaşanan siyasi gerginlik Meclis'te bakın hangi görüntülere neden oldu?

Kadın Vekil Gidip Erkek Vekilin Kucağına Oturdu! O Görüntüler Olay Oldu

Dünya 2021'e gergin girdi. 2020 yılında yaşanan olumsuzluklara karşın 2021'den ümitli olan dünya halkı olarak hepimiz önce ABD'de yaşanan siyasi gerilimden doğan "darbe girişimine" tanıklık ettik. Şimdi de dünyanın bir başka ülkesi yaşanan siyasi gerilimleri parlamento binasına taşıdı. Haberimize konu olan olay ise Gana'da yaşandı.

gana parlamentosu Cletus Avoka Ursula Owusu-Ekuful

İşte detaylar...

Gana Parlamentosu'nda kaydedilen ve kadın vekilin erkek vekilin kucağına oturduğu anlara ilişkin görüntüler gündeme bomba gibi düştü. Olayın koltuk kavgasından kaynaklandığı ortaya çıktı. Öte yandan Gana Parlamentosu'nda bugün yapılan Meclis Başkanlığı seçimlerinde çıkan çatışmaya ordu müdahale etmişti.

Gana Parlamentosu'nda, skandallara imza atacak bir olay yaşandı. Geleneksel bir 'kente kıyafeti' giymiş olan vekil Ursula Owusu-Ekuful bir başka vekil Kwabena Mintah Akandoh'un kucağına oturdu.

"YERİNE OTURMASI İÇİN KONUŞTUM FAKAT URSULA İKNA OLMADI"

Yerel bir haber ajansına konuşan Akandoh, o anları şöyle anlattı:

gana parlamentosu

"NPP milletvekilleri geldiğinde, farklı partilerin oturacağı yerlerle ilgili tartışma çıktı. Cletus Avoka tuvalete gidince, Ursula, Avoka'nın yerini aldı. Onu kalkması için ikna etmeye çalıştık, ancak kabul etmedi. Ursula koltuktan kalktığında ben yerine oturdum. Geri geldiğinde bir anda kucağıma oturdu. Hiçbir şey söylemedi, ben de hiçbir şey söylemedim."

ODADA GERGİNLİK İYİCE TIRMANDI

Ursula, NPP liderinin sol tarafa oturma girişimlerine sonuna kadar karşı çıkarak NCD milletvekilleri ile oturmakta ısrar etti. Bu süreçte çıkan kargaşada kadın, bir milletvekilini zemine ittiği için odada gerginlik iyice tırmandı.

gana parlamentosu Cletus Avoka Ursula Owusu-Ekuful

PARLAMENTODAKİ ÇATIŞMAYA ORDU MÜDAHALE ETMİŞTİ

Gana Parlamentosu'nda Ulusal Demokratik Kongre ve Yeni Vatansever Parti arasında yaşanan Meclis Başkanlığı seçimi çatışmaya döndü. İki parti milletvekilleri arasında çıkan arbedeye ordu müdahale etti.

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2021, 19:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER