İstifa sonrası sırra kadem basan Berat Albayrak bakın nerede görüntülendi?

Hazine ve Maliye Bakanlığı görevinden şimdiye kadar görülmemiş bir yöntemle istifa ettikten sonra sessizliğe gömülen eski bakan Berat Albayrak uzun zaman sonra dışarı çıktı.

İstifa sonrası sırra kadem basan Berat Albayrak bakın nerede görüntülendi?

Eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın bugün Çamlıca Camisi'ndeki cuma namazında çekilen bir fotoğrafı sosyal medyada paylaşıldı.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, uzun bir aradan sonra ilk kez görüntülendi. Albayrak'ın cuma namazı için gittiği Büyük Çamlıca Camisi'nde çekilmiş fotoğrafı sosyal medyada paylaşıldı.

berat albayrak çamlıca camii

Berat Albayrak, Hazine ve Maliye Bakanlığı görevini yürütürken 2020 yılının Kasım ayında Instagram'a koyduğu istifa duyurusu ile görevi bırakmış ve hesaplarını kapatmıştı.

O zamandan beri nerede olduğuyla ilgili birden fazla iddia dillendirilen Berat Albayrak, 7 ay sonra ilk kez görüntülenmiş oldu.

BERAT ALBAYRAK KİMDİR?

Berat Albayrak, 21 Şubat 1978 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. Türkiye Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ile Türkiye Hazine ve Maliye Bakanı olarak görev yapmıştır. Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kızı Esra Erdoğan ile evlidir.

1996 yılında meslek hayatına başlayan Albayrak, 1999 yılında profesyonel olarak iş hayatına başlamış ve Çalık Grubu'nun yurtiçi ve yurtdışı şirketlerinde çeşitli görevler üstlenmiştir. 2002 yılında çalıştığı Çalık Holding'in ABD ofisinde Finans Direktörlüğü ile görevlendirildi. Bu esnada New York Pace University, Lubin School of Business'te İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı yaptı. 2006 yılında ABD'den Türkiye'ye dönen Albayrak, holdingin Mali İşler Genel Müdür Yardımcılığı görevine atandı. 2007 yılında Çalık Holding'e Genel Müdür olarak atanmıştır. Albayrak, aynı zamanda grupiçi firmalarda da Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. Finans ve Bankacılık bilim dalında doktorasını, yenilenebilir enerji kaynaklarının finansmanı üzerine tez hazırlayarak tamamladı. 2013 yılının sonunda özel sektörden ayrılarak Sabah Gazetesi’nde köşe yazarı olarak görev alan Albayrak, Marmara Üniversitesinde de Bankacılık ve Finansman alanında ders verdi.

berat albayrak ak parti

HAZİRAN 2015'TE MİLLETVEKİLİ OLDU

Haziran 2015 ve Kasım 2015'teki genel seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi milletvekili olarak meclise giren Albayrak, 2015-2018 yılları arasında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı olarak görev aldı. 10 Temmuz 2018'den 10 Kasım 2020 tarihine kadar Hazine ve Maliye Bakanı görevini yapmıştır.

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2021, 23:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER