İki Kızı Olan Aile Yeni Doğan Bebeklerini Erkek Değil Diye Çöpe Attı!

Çin'de bir aile, bebeklerini erkek doğmadığı için çöp kutusunda ölüme terk etti. Çin'in Guangdong bölgesinde yaşayan bir aile, henüz adını dahi koymadıklarını yeni doğmuş kız bebeğini çöp kutusunun kenarına bırakarak uzaklaştı. Polis tarafından gözaltına alınan baba, bebeği erkek doğmadığı için çöpe bıraktığını itiraf etti.

İki Kızı Olan Aile Yeni Doğan Bebeklerini Erkek Değil Diye Çöpe Attı!

Çin'de bir aile, erkek bebek doğmadığı gerekçesiyle yeni doğmuş kız bebeğini çöp kutusunda ölüme terk etti. Belediye işçisi, sabahın erken saatlerinde yoldan geçen çöp kutusundan ağlama sesi geldiğini fark etti.

çin bebek

İçine baktığında ise çöp poşetine konulmuş, böceklerin istilasına uğramış, aşırı derecede kilo kaybı olan bir bebek gördü.

ÇÖP KUTUSUNUN KENARINA BIRAKARAK UZAKLAŞTI

Belediye işçisi durumu sağlık ekiplerine bildirdi. Olay, Çin'in Guangdong bölgesindeki Dongguan kentinde meydana geldi. 24 yaşında Zhang adındaki baba, henüz adını dahi koymadıkları yeni doğan bebeği çöp kutusunun yanına bırakarak uzaklaştı. Bir belediye işçisinin ağlayan bebeği fark etmesi üzerine olay yerine gelen polis, bölgede bulunan mağazaların güvenlik kameralarını inceledi. Polis ekibi, bebeği ölüme terk eden kişilerin Wi ve Zhang olduğu ortaya çıktı. Genç aile polis tarafından gözaltına alındı.

ZATEN İKİ KIZIM VAR DİYEREK ÜÇÜNCÜ KIZI ÇÖPE ATTI

Polis tarafından gözaltına alınan Wi ve Zhang, halihazırda iki kız çocuklarının bulunduğunu ve üçüncü bebeğin kız doğması nedeniyle çöpe bıraktıklarını söyledi. Öte yandan, baba Zhang bir çocuğa daha bakamayacağını ifade etti. Çöpe bırakılan bebek, çocuk esirgeme tarafından koruma altına alınırken, polis aileye soruşturma başlattı. Bu tarz suçların Çin'de 5 yıla kadar hapis cezasıyla sonuçlanacağı aktarıldı.

çin bebek haberi

ÇİN'DE HER YIL 100 BİN, GÜNDE 270 BEBEK TERK EDİLİYOR

Son yapılan araştırmalara göre, Çin'de her yıl 100 bin, günde ise 270 bebek aileleri tarafından terk ediliyor. Çin hukukuna göre ise bebeklerini terk eden ailelere 5 yıla kadar hapis cezası verilebiliyor.

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2020, 22:30

Mehmet Aksel

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdikten sonra Türkiye'nin önde gelen ulusal televizyon ve gazetelerinde muhabirlik ve editörlük yaptım. Hayatın her noktasına temas eden renkli güncel ve özel magazin haberlerini siz okuyucularımız için kaleme alıyorum. Benimle iletişim kurmak için sosyal medya hesaplarımdan faydalanabilirsiniz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE