Hülya Avşar'ın 'Peçe Takanlara Öcü' Çıkışına Vatandaş Sert Tepki Gösterdi

Sanatçı Hülya Avşar'ın Korona döneminde maske takmak zorunda kalmasına istinaden söylediği "Eskiden peşe takanları öcü gibi görüyordum!" açıklaması "Acaba reklam olsun diye gündeme gelmek için söylenmiş bir söz mü?" sorusunu akıllara getirdi. Hülya Avşar'ın çıkışı vatandaştan sert tepki aldı!

Sanatçı Hülya Avşar'ın Korona döneminde maske takmak zorunda kalmasına istinaden söylediği "Eskiden peşe takanları öcü gibi görüyordum!" açıklaması "Acaba reklam olsun diye gündeme gelmek için söylenmiş bir söz mü?" sorusunu akıllara getirdi.

Hülya Avşar'ın çıkışı vatandaştan sert tepki aldı! magazinburada.net muhabiri Hülya Avşar'ın kamuoyunda tepki çeken "Peçe takanları öcü gibi görüyordum!" açıklamasının yankılarını sokakta nasıl karşılandığını araştırdı. Vatandaşa konuyla ilgili mikrofon uzatan muhabirimiz, söz konusu olayın vatandaş nezdindeki karşılığının "tepkili" olarak tespit etti. Vatandaş, Türkiye'de giyim kuşam üzerinden ötekileştirme gayretlerinin mazide kalmış bir tabu olduğunu artık kimsenin kimseye giydiği elbise yüzünden kategorize ve ötekileştirme yapamadığını vurguladı.

HÜLYA AVŞAR NE DEMİŞTİ?

Sanatçı Hülya Avşar, eski eşi Kaya Çilingiroğlu ve kızı Zehra Çilingiroğlu ile gittiği restoranda yediği yemek sonrası magazin gazetecilerinin sorularını cevaplamıştı. Hülya Avşar, "Ben şimdi anlıyorum neden peçe takıyorlarmış. Çok uyanıklarmış. Bunların başımıza geleceğini biliyorlarmış. O kadar kıyamet kopardık, ben yazılar yazdım. Zehra görmüştü bir tanesini "öcü" demiştim. Korkmuştu" demişti.

İŞTE VATANDAŞIN HÜLYA AVŞAR'IN YAPTIĞI AÇIKLAMA ÜZERİNE YAPTIĞI DEĞERLENDİRMELER

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2020, 23:03

Mehmet Aksel

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdikten sonra Türkiye'nin önde gelen ulusal televizyon ve gazetelerinde muhabirlik ve editörlük yaptım. Hayatın her noktasına temas eden renkli güncel ve özel magazin haberlerini siz okuyucularımız için kaleme alıyorum. Benimle iletişim kurmak için sosyal medya hesaplarımdan faydalanabilirsiniz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE