Hatay'ı Yakıp Kavuran Yangınla İlgili Korkunç İddia

Hatay dört bir yanda başlayan yangınla adeta ateşin tam ortasında kaldı. Dehşetin büyüklüğü ve ciddiyeti bölgeden gelen görüntülerde belirgin şekilde görülüyor. Yangınla ilgili her ne kadar trafo patlaması yüzünden çıktı denilse de Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül, yangının farklı noktalarda çıkması nedeniyle "sabotaj" ihtimaline dikkat çekti.

Hatay'ı Yakıp Kavuran Yangınla İlgili Korkunç İddia

Hatay'da ormanlık alanda çıkan yangın, rüzgarın da etkisiyle yerleşim alanlarına sıçrarken, gelen ilk bilgilerde yangının trafo patlaması sonucu çıktığı aktarıldı.

Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül, yangının farklı noktalarda çıkması nedeniyle sabotaj ihtimali üzerinde durduklarını belirtti.

hatay yangın

Hatay'da ormanlık alanda çıkıp rüzgarın kuvvetiyle kısa sürede yerleşim yerlerine sıçrayan yangından gelen görüntüler yürekleri sızlattı.

hatay orman yangını

Günün erken saatlerinde Hatay'ın İskenderun ve Belen ilçeleri sınırındaki Sarımazı Mahallesi'nde çıkan orman yangını, rüzgarın etkisiyle büyüdü. Yerleşim yerlerine sıçrayan yangın için bölgeye çok sayıda polis, itfaiye ve orman bölge müdürlüğü ekibi sevk edildi. Dumandan etkilenenlere sağlık ekipleri tarafından müdahalede bulunuldu. Yangından 2 apartman, 4 iş yeri ve 2 araç etkilendi. Biri çocuk 8 kişi ise yaralandı.

hatay orman yangını

HATAY VALİSİ RAHMİ DOĞAN YANGIN BÖLGESİNE GELDİ

Öte yandan Hatay Valisi Rahmi Doğan, İskenderun-Belen ilçeleri arasındaki ormanlık bölgede çıkan yangın ile ilgili söndürme çalışmalarını yerinde takip ediyor.

hatay yangın havadan görüntü

"SABOTAJ İHTİMALİNİ AKLIMIZA GETİRDİ"

Bu açıklamadan kısa bir süre sonra değerlendirmelerde bulunan Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül, ilçede tahliye işlemlerinin devam ettiğini belirtti ve "Yangının kaynağı olarak trafo diye düşünüldü. Ancak yangının farklı farklı alanlarda çıkması sabotaj ihtimalini aklımıza getirdi. Yeni gelen bir bilgiye göre Belen ilçesine sınır olan Arsuz ilçemizde de yangın çıkmış. Bu da sabotaj ihtimalini güçlendiriyor" ifadelerine yer verdi.

hatay yangın şehiriçi

"EVLERE YETİŞMEK ÜZERE"

Muhtar İhsan Sönmez konuyla ilgili olarak değerlendirmelerde bulundu. İlhan yaptığı açıklamada, "Kontrol altına alınamadı, devam ediyor. 4-5 kilometrelik alanı kapladı. Az ilerimizde meslek yüksek okulu var, onun atölyesine sıçradı. İtfaiyeler, helikopterler çalışıyor ama henüz kontrol altına alınamadı.

hatay yangın

Yaralı falan yok ama evlere çok az kaldı, yetişmek üzere. Kalabalık bir mahalle. 6-7 siteden oluşuyor. Ormanın kenarında oluyor. Dolayısıyla yangın her an evlere sıçrayabilir. Rüzgar şiddetli devam ediyor. Elektrik tellerinin yere düşmesi nedeniyle yanmaya başladı. Ormanın içi kontrol altına alınamıyor. Arkadaşlar sürekli çalışıyorlar. Havadan da 2-3 helikopter müdahale ediyor" ifadelerini kullandı.

hatay yangın ekipman

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2020, 19:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER