Halil Falyalı cinayetindeki silahlar bulundu!

Geçtiğimiz günlerde şoförü Murat Demirtaş ile kumarhane işletmecisi Halil Falyalı, silahlı saldırıya uğrayarak hayatını kaybetmişti. Polisin yaptığı açıklamaya göre olay anında kullanılan silahlar ortaya çıktı. İşte detaylar...

Halil Falyalı cinayetindeki silahlar bulundu!

9 Şubat günü Çatalköy'de evinin yakınında kimliği belirlenemeyen kişi veya kişilerce yapılan silahlı saldırıya uğramışlardı. Yapılan saldırıda Falyalı ağır yaralanırken şoförü Murat Demirtaş, hayatını kaybetmişti. Girne Akçiçek Hastanesine kaldırılan Falyalı, yapılan ilk müdahale sonrası ambulansla Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesine sevk edilmiş ve yapılan tüm müdahalelere karşın vefat ettiği açıklanmıştı. 

Halil Falyalı cinayetindeki silahlar bulundu!

Polis Genel Müdürlüğü, yapılan saldırının büyük bir titizlikle soruşturulduğu ve meselenin aydınlatılması, suç faillerinin yakalanarak adalete teslim edilmesi için gece gündüz çalışmalarına devam ettiği ifade ederken, "KKTC Polis Genel Müdürlüğü, cinayetin işlenmesinin ardından her türlü ihtimali göz önünde bulundurarak suç faillerinin Türkiye’deki bazı şahıslarla bağlantısı olabileceğini de değerlendirerek elde ettiği bulgu ve bilgileri Türkiye Cumhuriyeti Emniyet Genel Müdürlüğü yetkilileri ile paylaşmış ve olayla bağlantısı olduğu düşünülen toplamda 6 kişinin İstanbul’da tespit edilerek tutuklanmasını sağlanmıştır." dedi. 

Söz konusu olayda geniş çaplı bir soruşturma yürütülürken, saldırıda zanlı olarak tespit edilen 2 kişinin cinayetin hemen ardından 9 Şubat günü Girne'de yakalanarak tutuklandığı  “Soruşturma kapsamında, 12.02.2022 tarihinde Alsancak’ta bir ikametgahta gerçekleştirilen operasyon sonucu ise yine olayda zanlı olarak tespit edilen iki kişi daha tutuklanmış ve söz konusu ikametgahta yapılan aramada ise bir adet 9 mm çapında tabanca ve 15 adet mermi ele geçirilmiştir” duyurulmuştu. 

Halil Falyalı cinayetindeki silahlar bulundu!

Halil Falyalı ile şoförü Demirtaş’ın öldürüldüğü silahlı saldırı ile bağlantılı olabileceği düşünülerek dün akşam gözaltına alınan 4 kişi, bugün Girne Kaza Mahkemesi’ne sevk edildi. Polis tarafından gözaltına alınan zanlılardan Veysel Sarı ve Musa Çiçek, "tasarlayarak adam öldürme", "kanunsuz ateşli silah ve patlayıcı madde kullanma, taşıma", "kasti hasar ve yerleşim yerinde ateş açma" suçlamaları ile mahkemeye çıkarıldı. 

Falyalı'nın 2 yakın koruması Türkistan Gülce ve Halil Işık da silahlı saldırının olduğu gece kanunsuz ateşli silah ve patlayıcı madde kullanma, taşıma ve yerleşim yerinde ateş açma suçlarından Girne Kaza Mahkemesi'ne çıkarıldı. Gülce ve Işık hakkında soruşturma amaçlı 3’er günlük tutuklama emri verildi. Falyalı cinayetiyle ilgili ise 6 kişi gözaltında tutuluyor.

Halil Falyalı cinayetindeki silahlar bulundu!

Son olarak, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) kumarhane işletmecisi Halil Falyalı ve şoförü Murat Demirtaş’ın öldürüldüğü silahlı saldırıya ilişkin açıklama yapan polis, saldırıda kullanılan 2 AK-47 Kalaşnikof piyade tüfeği ve 9 milimetrelik bir tabancanın olay yerine 1 kilometre mesafede bulunduğunu duyurdu.

Saldırıda kullanılmış olan 2 AK-47 Kalaşnikof piyade tüfeği ve 9 milimetrelik bir tabancanın bulunduğunu aktarılan açıklamada, "Cinayet mahalli olan Çatalköy 20 Temmuz Caddesinin yaklaşık bir kilometrelik batı kısmında dere yatağı içerisinde atılı vaziyette, 2 adet Kalaşnikof marka otomatik silah, bu silahlara ait 4 adet şarjör ve 39 adet mermi ile bir adet 9 mm çapında tabanca ve tabancaya ait şarjör ve toplam 13 adet mermi bulunmuştur. Yapılan balistik incelemeler sonucu söz konusu silahların olayda kullanılan silahlar olduğu saptanmıştır." ifadeleri yer aldı. 

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2022, 17:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER