Habertürk'te 'Işıklar Yanıyor' Gerilimi! O Yazarın İşine Son Verildi

Anayasa Mahkemesi (AYM) yüksek mahkemesi üyesi Engin Yıldırım’ın “Işıklar yanıyor” paylaşımı ile başlayan gerilim Habertürk'te Sevilay Yılman'ı işinden etti.

Habertürk'te 'Işıklar Yanıyor' Gerilimi! O Yazarın İşine Son Verildi

Anayasa Mahkemesi üyesi Engin Yıldırım’ın "Işıklar yanıyor" paylaşımına sosyal medyadan destek veren Habertürk köşe yazarı Sevilay Yılman'ın yazılarına son verildi.

sevilay yılman

Anayasa Mahkemesi Üyesi Engin Yıldırım'ın kişisel Twitter hesabından yaptığı "Işıklar yanıyor" paylaşımına, Habertürk yazarı Sevilay Yılman, "Mesaj derin, İnşallah hep böyle yanar bu ışıklar" cevabı vermişti.

sevilay yılman engin yıldırım aym mesajı

Gelen tepkiler üzerine paylaşımını silen Yılman'a Hürriyet yazarı Nedim Şener, Habertürk canlı yayınında "Buranın yazarı darbe imasına destek verdi" suçlamasında bulunmuştu.

Bu gelişmeler ışığında, Sevilay Yılman’ın yeni bir yazı kaleme almaması ve ekranda hiç boy göstermemesi dikkat çekerken, Medyaradar’ın haberine göre, Turgay Ciner’in rahatsızlığıyla, Yılman’ın yazıları sona erdi.

İSTANBUL 14. AĞIR CEZA MAHKMEMESİ AYM KARARINI TANIMADI!

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi, Enis Berberoğlu hakkında, Anayasa Mahkemesi'nin oybirliği ile aldığı karara karşın "yeniden yargılanmasına gerek olmadığı" yönünde karar vermiş;. mahkeme, Anayasa Mahkemesi'nin milletvekilliği düşürülen Enis Berberoğlu hakkında verdiği kararın 'yerindelik denetimi kapsamında kaldığı' gerekçesiyle, yeniden yargılamaya yer olmadığını savunmuştu.

anayasa mahkemesi ışıklar yanıyor

Son olarak AYM Üyesi Engin Yıldırım, mahkeme binasının bir fotoğrafını Twitter hesabında paylaşarak “Işıklar yanıyor” notu düşmüştü. Yıldırım'ın bu paylaşımın “darbe” iması yaptığı iddia edildi. Yıldırım, tartışmadan üzüntü duyduğunu kaydettiği son paylaşımında, "Gayem, AYM'nin bir hukuk ışığı olduğuna vurgu yapmaktı" demişti.

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2020, 19:19

Mehmet Aksel

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdikten sonra Türkiye'nin önde gelen ulusal televizyon ve gazetelerinde muhabirlik ve editörlük yaptım. Hayatın her noktasına temas eden renkli güncel ve özel magazin haberlerini siz okuyucularımız için kaleme alıyorum. Benimle iletişim kurmak için sosyal medya hesaplarımdan faydalanabilirsiniz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE