Gözü dönen anne kızı Zeynep Vural'ı öldürüp sabaha kadar yanında yattı

İzmir'in Buca ilçesinde aile için şiddet bir anneyi hapse genç kızını da mezara girmesine neden oldu. Ayşe Vural isimli anne, kendisine şiddet uyguladını söylediği kızını başına poşet geçirerek boğup öldürdü.

Gözü dönen anne kızı Zeynep Vural'ı öldürüp sabaha kadar yanında yattı

İzmir'in Buca ilçesinde kızı Zeynep Vural’ı (29) boğarak öldüren Ayşe Vural’ın emniyetteki kan dolduran ifadesi ortaya çıktı. Kızının kustuğunu, kendisinin de kusmuğu temizlerken Zeynep’in saçından çektiğini belirten Ayşe Vural, “O sırada kızımın boynunda bulunan fuları çekerek yere savurdum. Yere düşen kızımdan hırıltı ve inleme sesi geliyordu. Yardım istemek yerine kalkıp beni öldürür düşüncesiyle odada bulduğum poşeti başına geçirdim. Ağzını ve burnunu kapatacak şekilde bastırmaya başladım" dedi. Vural, sabaha kadar kızının cesediyle birlikte yattığını ifade etti. 

zeynep vural

"KIZIMI ÖLDÜRDÜM ŞU AN EVDE"

Buca’da öğle saatlerinde İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne giden Ayşe Vural, “Kızımı öldürdüm. Şu an evde. Eşim ve oğlum da evde. Ancak onların bu olayla bağlantısı yok” diyerek teslim oldu. Bunun üzerine adrese sevk edilen Buca İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İzmir Cinayet Büro Amirliği ekipleri, yatağında Zeynep Vural’ın cansız bedenini buldu. Ayşe Vural’ın yanı sıra eşi Saffet ve oğlu Ömer Vural gözaltına alındı. 

'BİZE ŞİDDET UYGULUYORDU' 

Emniyetteki ifadesinde Ayşe Vural, kan donduran olayın detaylarını anlattı. Olay günü sabah saatlerinde kızının kendisine hakaretlerde bulunduğu öne süren Ayşe Vural, “Kızım olay sabahı erken saatte kalktı. Kahve içtikten sonra dışarı çıkmak için hazırlandı" "Ben de ‘Nereye gidiyorsundediğimde bana ağır hakaretlerde bulunarak küfretmeye başladı. Ne ben ne de eşim karşılık vermedik. Çünkü karşılık verdiğimizde bize şiddet uyguluyordu. Bu şiddetlerle ilgili de daha önce gerek polise gerekse savcılıklara da şikayetim olmuştur” dedi. 

zeynep vural izmir

‘KUSMUĞUNU TEMİZLERKEN SAÇIMDAN TUTUP SAVURDU’ 

Kızının öğleden sonra eve döndüğünü ifade eden Ayşe Vural, “Dışarı çıkan kızım öğleden sonra eve tekrar geldi. Odasına çekildi. Bir süre sonra da benden çok sevdiği bezelye yemeğini istedi. Ben da yaptım. Zeynep bunu yedikten sonra kusmaya başlamış."

"Bana seslenerek bilgisayar odasına çağırdı. Oyun oynuyordu. Kusmuğu temizlememi söyledi. Ben de temizlemek için eğildiğim sırada saçımdan tutarak sert bir şekilde çekip sağa sola beni savurmaya başladı. O sırada kızımın boynunda bulunan fuları çekerek yere savurdum. Sert bir şekilde yere düştü” diye konuştu.. 

‘POŞETİ BAŞINA GEÇİRDİM’ 

Bu sırada bulduğu poşeti başına geçirdiğini kaydeden Ayşe Vural, “Yere düşen kızımdan hırıltı ve inleme sesi geliyordu. Yardım istemek yerine kalkıp beni öldürür düşüncesiyle odada bulduğum poşeti başına geçirdim. Ağzını ve burnunu kapatacak şekilde bastırmaya başladım. Ölüp ölmediğini bilmediğim için uzun süre bu şekilde bastırdım. O anda kızımın avuç içini de öpüyordum” ifadelerini kullandı. 

zeynep vural izmir buca

SABAHA KADAR CESEDİNİN YANINDA YATMIŞ 

Zeynep’i yatağına oğlu Ömer’in taşıdığını belirten Ayşe Vural, şunları söyledi: “Öldüğünden emin olunca da oğlum Ömer V’ye seslenerek, ‘Ablan bayılmış. Onu yatağına taşır mısın’ dedim. Oğlum da gelerek Zeynep’i kucaklayarak yatağına yatırdı. Oğlum odadan çıktıktan sonra bir süre yanına uzandım." Sonra tekrar salona çıktım. Sonrasında eşim 23.00 sıralarında uyumak için odaya geçti. Ben de kızımın odasına geçerek üzerini çıkardım. Nemli bir bezle vücudunu temizledim. Sabaha kadar yanına uzanıp onunla konuştum. Sabahında da eşim ve oğluma kahvaltı hazırladım. Onlar yediler. Ben bir şey yemedim. Sonrasında da eşim ve oğluma Zeynep’i öldürdüğümü söyledim ve ‘karakola gidiyorum’ diyerek evden çıktım” 

‘UYUŞTURUCU BAĞIMLISI OLDUĞU İÇİN BİZİ ÜZÜYORDU’ 

Olayın temel nedeninin uyuşturucu kullanan kızının kendilerine eziyet etmesi olduğunu söyleyen Ayşe Vural, “Kızım uyuşturucu bağımlısı olduğu için biz ailecek çok üzülüyorduk. Bu olayın tek sebebi kızımın uyuşturucu bağımlısı olması ve bize eziyet etmesidir. Çok pişmanım ve üzgünüm” dedi. Emniyetteki işlemlerinin ardından Ayşe Vural ile eşi Saffet ve oğlu Ömer Vural, adliyeye sevk edildi.

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2021, 22:08

Mehmet Aksel

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdikten sonra Türkiye'nin önde gelen ulusal televizyon ve gazetelerinde muhabirlik ve editörlük yaptım. Hayatın her noktasına temas eden renkli güncel ve özel magazin haberlerini siz okuyucularımız için kaleme alıyorum. Benimle iletişim kurmak için sosyal medya hesaplarımdan faydalanabilirsiniz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE