Erdoğan'dan 'Kanal İstanbul' açıklaması! Tarih verdi

İstanbul'da Çamlıca Kulesi Açılış Töreni'nde konuşan Erdoğan, ''Sadece ülkemizde değil tüm dünyada örnek teşkil edecek bu projeyi başarıyla hayata geçirmiş olduk." dedi. Erdoğan, Kanal İstanbul'un temelinin de haziran sonunda atılacağını açıkladı.

Erdoğan'dan 'Kanal İstanbul' açıklaması! Tarih verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da Çamlıca Kulesi Açılış Töreni'nde birbirinden önemli açıklamalarda bulundu. 

''ÇAMLICA KULESİ GÖRÜNTÜ KİRLİLİĞİNİ SONA ERDİRDİ''

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

Televizyon ve radyo, medya kuruluşları ile haberleşme operatörlerine hizmet sağlayacak Çamlıca Kulemizin ülkemize ve şehrimize hayırlı olmasını Allah'tan diliyorum. Büyük Çamlıca Camii'ni bitirdik caminin kıble tarafı işgal altındaydı. Oradaki metal kuleler adeta oraya işgal etmişti görüntü kirliliği vardı. Bu kirliliği ne zaman ortadan kaldıracağız diye hep bunun hasreti içerisinde olduk. Acaba Adalar'a mı kaldırsak yoksa burada farklı uygulama mı yapsak diye düşündük. Sonra dedik ki yapacağımız kulemize bunları yerleştiriririz.

Recep Tayyip Erdoğan

''TÜM DÜNYADA ÖRNEK TEŞKİL EDECEK PROJE''

Sadece ülkemizde değil tüm dünyada örnek teşkil edecek bu projeyi başarıyla hayata geçirmiş olduk. 100 kadar radyonun buradan ortak yayın yapıyor olması bu da bizim ayrıca başarımız oldu. Kim çevreci, işte bu ortada. AK Parti çevreciliğin ispatını bugüne kadar yaptığı yatırımlarla ortaya koymuş olan bir partidir. 

''İSTANBUL 81 VİLAYETİN BAYRAĞININ DALGALANDIĞI BİR ŞEHİR''

İstanbul 81 vilayetin adete bayrağının dalgalandığı bir şehirdir. Çamlıca'da faaliyete geçen kulemizi yeni dönemin en önemli yatırımlarından ve sembol eserlerinden biri olarak görüyorum. Boğaz'a hakim bir manzaranın üzerinde deniz seviyesinden itibaren 587 metre uzunluğa sahip bu kule, aynı zamanda İstanbul'un en yüksek yapısı unvanına da sahiptir.

KANAL İSTANBUL'UN TEMELİ HAZİRAN AYI SONUNDA

Haziran ayının sonunda Kanal İstanbul'u şehrimize kazandırmak üzere temeli atıyoruz. Kanal İstanbul'un sağında, solunda 2 şehir inşa edeceğiz. Bu 2 şehirle İstanbul bir başka olacak.

Kaynak: AA 

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2021, 16:00

Sait Özseven

YORUM EKLE