Efsane Vali Recep Yazıcıoğlu'nun Makam Arabası Sahibinden Satılığa Çıktı

Denizli valisiyken 8 Eylül 2003 yılında Ankara'nın Altındağ ilçesinde geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden Recep Yazıcıoğlu'nun makam aracı sahibinden satılığa çıkarıldı

Efsane Vali Recep Yazıcıoğlu'nun Makam Arabası Sahibinden Satılığa Çıktı

Türkiye'nin efsane valisi Recep Yazıcıoğlu'nun Denizli'de görev yaparken kullandığı 1996 model makam aracı, internetten 260 bin liraya satışa çıkarıldı.

recep yazıcıoğlu

Denizli valisiyken 2003 yılında geçirdiği trafik kazası sonucu yaşamını yitiren Recep Yazıcıoğlu'nun kullandığı makam aracı, Denizli'deki bir oto galeri tarafından internet üzerinden satışa çıkarıldı. Tokat, Aydın, Erzincan ve Denizli'de görev yapan, 'Efsane Vali' olarak anılan Yazıcıoğlu'na kentte kullanması için tahsis edilen 1996 model cip, 260 bin lira fiyatla ilana koyuldu. İlanın başlığında, 'Vali Recep Yazıcıoğlu Makam Aracı' ifadelerine yer verildi.

recep yazıcıoğlu makam aracı jeep

2018 YILINDA AÇIK ARTIRMAYLA SATILMIŞ

İlan sahibi Burak Soymaç, Vali Yazıcıoğlu'nun Denizli ve Türkiye için önemli bir yere sahip olduğunu belirtti. Vali Yazıcıoğlu'nun makam aracının valilik tarafından açık arttırmayla 2018'de satıldığını, aracı alan kişinin kendileri aracılığıyla cipi satışa sunduğunu söyledi.

"KISA SÜREDE SATILACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM"

Soymaç, "Bir müşterimiz 2 yıl önce Denizli Valiliği'nin yaptığı açık arttırmaya katılıp bu aracı satın almış. Çok fazla binmemiş. Satmak istedi ve bize getirdi. Galerimizde sergileyip satışa sunduk. Denizli'nin eski valilerinden Recep Yazıcıoğlu'nun kullandığı makam arabası olması dolayısıyla çok yoğun bir ilgi var. 260 bin lira fiyatla satışa çıkardık. Talep çok, telefonlarım susmuyor. Kısa sürede satılacağını düşünüyorum. Satılmazsa bu özel aracı kendimiz alıp galerimizde sergilemeyi düşünüyoruz" dedi.

recep yazıcıoğlu makam aracı jeep

recep yazıcıoğlu makam aracı jeep

recep yazıcıoğlu makam aracı jeep

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2021, 20:00

Mehmet Aksel

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdikten sonra Türkiye'nin önde gelen ulusal televizyon ve gazetelerinde muhabirlik ve editörlük yaptım. Hayatın her noktasına temas eden renkli güncel ve özel magazin haberlerini siz okuyucularımız için kaleme alıyorum. Benimle iletişim kurmak için sosyal medya hesaplarımdan faydalanabilirsiniz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE