Duygu Delen'in Ölümüyle İlgili Zanlı Mehmet Kaplan'ın Babası Konuştu

Gaziantep'te 17 yaşındaki Duygu Delen'in sevgilisi olduğu öne sürülen Mehmet Kaplan'ın yaşadığı apartmanın 4. katından düşerek ölmesi sonucu Mehmet Kaplan gözaltına alınıp tutuklandı. Mehmet Kaplan, polise verdiği ifadede olay anını görmediğini öne sürdü. Olay öncesi Duygu Delen'in dövdüğünü söyleyen Mehmet Kaplan'ın babası Atlantik Halı'nın sahibi Bileç Kaplan kamuoyuna olayla ilgili bir açıklama yaptı.

Duygu Delen'in Ölümüyle İlgili Zanlı Mehmet Kaplan'ın Babası Konuştu

Gaziantep'te 17 yaşındaki Duygu Delen'in sevgilisi olduğu öne sürülen Mehmet Kaplan'ın yaşadığı apartmanın 4. katından düşerek ölmesi sonucu Mehmet Kaplan gözaltına alınıp tutuklandı.

duygu delen

Mehmet Kaplan, polise verdiği ifadede olay anını görmediğini öne sürdü. Olay öncesi Duygu Delen'in dövdüğünü söyleyen Mehmet Kaplan'ın babası Atlantik Halı'nın sahibi Bileç Kaplan kamuoyuna olayla ilgili bir açıklama yaptı.

MEHMET KAPLAN ÇOCUĞUN CİNSEL İSTİSMARI VE KASTEN ÖLDÜRME SUÇLARINDAN TUTUKLANDI

Duygu Delen, Atlantik Halı’nın sahibi Bileç Kaplan’ın oğlu Mehmet Kaplan’ın evinin 4. katından düşerek yaşamını yitirdi. Kaplan "çocuğun cinsel istismarı" ve "kasten öldürme" suçlarından tutuklandı. Atlantik Halı'dan konuya ilişkin bir açıklama geldi. Açıklamada Mehmet Kaplan'ın ismine yer verilmezken, "Yaşanan elim olayın derin hüznünü ve üzüntüsünü yaşıyoruz" denildi.

Duygu Delen’in şüpheli şekilde ölümünün bir kadın cinayeti olabileceği, Delen’i erkek arkadaşı olduğu iddia edilen Mehmet Kaplan’ın aşağı ittiği iddia ediliyor.

mehmet kaplan

Mehmet Kaplan geçen yıl alkollü araç kullanırken Zeynep Berna Atay'a çarparak onun ölümüne neden olmakla suçlanmış ve tutuksuz yargılanmıştı. Davayla ilgili hukuki süreç devam ediyor.

"ELİM OLAYIN DERİN HÜZNÜNÜ YAŞIYORUZ"

Mehmet Kaplan’ın babası Bileç Kaplan’a ait Atlantik Halı isimli firmadan ise bir açıklama yapıldı.  

Açıklamada Mehmet Kaplan'ın ismine yer verilmezken,"Yaşanan elim olayın derin hüznünü ve üzüntüsünü yaşıyoruz" denildi.

Açklamanın devamında şöyle denildi. "Konu Gaziantep Cumhuriyet Başsacılığı'nca yürütülen bir soruşturma ile takip edilmektedir. Soruşturmada olayın bir an evvel aydınlatılmasını ve adaletin tecelli etmesini diliyoruz. Yüce Türk yargısının varacağı her türlü kararı saygıyla karşılayacağımızı belirtmek isteriz."

atlantik halı

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2020, 15:54

Mehmet Aksel

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdikten sonra Türkiye'nin önde gelen ulusal televizyon ve gazetelerinde muhabirlik ve editörlük yaptım. Hayatın her noktasına temas eden renkli güncel ve özel magazin haberlerini siz okuyucularımız için kaleme alıyorum. Benimle iletişim kurmak için sosyal medya hesaplarımdan faydalanabilirsiniz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE