Duayen yazar Mehmet Şehirli Süleyman Soylu'nun açıklamalarını değerlendirdi!

Yazar Mehmet Şehirli, Süleyman Soylu'nun açıklamalarını deşifre etti. Sedat Peker'in ülke gündemini sarsan iddiaları sonrası Habertürk TV'ye konuk olan ve gazetecilerin sorularını cevaplayan Süleyman Soylu, yine ülke gündemine bomba gibi düşen açıklamalarda bulundu. Gazeteci Mehmet Şehirli, dün akşamki yayını mercek altına aldı.

Duayen yazar Mehmet Şehirli Süleyman Soylu'nun açıklamalarını değerlendirdi!

İşte Şehirli'nin sakinca.com'a yaptığı çarpıcı değerlendirmeler... 

"Süleyman Soylu, milyonlarca kişinin merakla beklediği soruları cevaplamak için kameralar karşısındaydı. Milyonlarca kişi gazetecilerin soracağı soruları ve ona verilecek cevaplrı bekliyordu. Peki dünkü program istendiği gibi oldu oldu mu? Halk istediği cevapları aldı mı? HAYIR!"

"3 saat süren programda tatmin edici cevaplar alınamadı. Soylu sürekli terör operasyonlarından ve FETÖ'den bahsetti. Aynen TRT HABER programındaki gibiydi." 

"Sedat Peker öyle iddialar sunuyor ki, bu iddialar merak konusu olarak insanların ilgilisini çekiyor. Ancak Soylu, 4 gazetecinin sorularına tam olarak cevap veremedi. Veysi Ateş tek bir soru sordu. Mehmet Akif Ersoy 1 dakika içinde 3 soru sordu. Ama onlara da net cevap alamadı. İsmail Saymaz'ın soruları da yine aynı şekilde cevapsız kaldı."

"Soylu sorulan soruların neredeyse tamamında organize suç işlerine, terörle mücadeleye girdi. Yapılan operasyonlar ve başarılardan bahsetti. Sorulan soru ile verilen cevaplar arasında bağ kuramadı izleyiciler de. Nitekim bu sosyal medyaya da yansıdı. Program için oluşturulan #soyluyasoruyorum etiketi altında yüzbinlerce tweet atıldı. Atılan tweetlerin büyük kısmında Bakan Soylu'ya tepkiler vardi."

"Sedat Peker'in yayınladığı videolardaki suçlamalara çok farklı cevaplar verdi. Hadi Özışık ve Süleyman Özışık'la ilgili konulara çok farklı cevaplar verdi. Hadi Özışık'ın Sedat Peker'le olan rahat konuşmalarından çok rahatsız olduğunu açıkladı. Soylu dün net bir şekilde, ne Hadi Özışık ne de Süleyman Özışık'la Sedat Peker ile ilgili hiç bir konuşma yapmadığını açıkladı. Akıllara yine aynı soru geliyor. Asıl sorulması gereken soru! Sedat Peker bu videoları neden çekiyor?" 

Mehmet Şehirli Süleyman Soylu

"Kim haklı kim haksız halen çıkaramıyoruz. Bakan Soylu yaptığı açıklamalarda ısrarla, "Sedat Peker'in benimle bir ilgisi yoktur. Ben onun nasıl dönüş bileti olurum, ona nasıl garanti veririm" ifadelerini kullandı. Ama Sedat Peker'de ıspatlayacağını söylüyor. Tam bir kayıkçı savaşına döndü olay..."

"Gazetecilerin "istifa edecek misiniz" sorusuna "neden istifa edeyim" diye cevap veren Soylu'ya buradan sesleniyorum. Siz İçişleri Bakanı olduğunuz sürece nasıl sizin hakkınızda inceleme yapılsın? Yani size bağlı bir polis sizin aleyhinize bir kanıta ulaşırsa ne olacak?"

"Havada kalan çok soru var... Gazetecilerin defalarca kez sorduğu "Sedat Peker'den 10 bin dolar maaş alan siyasetçi kim" sorusunu neden cevapsız bıraktınız?  Suç Örgütü olarak ilan Edilen Sedat Peker'e neden koruma verildi?"

"Sonuç olarak ne gazeteciler ne de halk istediği cevapları alamadı. Milyonlarca kişi Sedat Peker'in Pazar günü yayınlayacağı videoda vereceği cevapları bekliyor... Bekleyip göreceğiz..."  

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2021, 13:47

Sait Özseven

YORUM EKLE