Diyanet'tin baldız fetvasından sonra baby shower yorumu da geldi! Baby shower yapmak günah mı?

Diyanet'in tepki çeken baldız fetvasından sonra Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Burhan İşliyen, katıldığı bir konferansta baby shower partilerini eleştirdi.

Diyanet'tin baldız fetvasından sonra baby shower yorumu da geldi! Baby shower yapmak günah mı?

Din İşleri Yüksek Kurulu tarafından hazırlanan “Fetvalar” kitabında, “Baldızıyla zina eden kişinin hanımı boş olur mu” sorusuna “Zina büyük günahlardan olmakla beraber eşlerden birinin zina etmesi, nikâhlarına zarar vermez” yanıtı verilmişti.

baldız ile zina

Gündem olan bu yanıtın ardından şimdi de Diyanet’ten baby showe partilerini eleştiren bir yorum geldi.

baby showe


Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Burhan İşliyen, Ağrı'da "Peygamberimiz ve Vefa Toplumu" konferansına katıldı. İşliyen, konferansta yaptığı konuşmada, insanlarda servet biriktirme çılgınlığının başladığını söyledi

 Baby shower organizasyonlarının başladığına ve yaygınlaştığına dikkati çeken İşliyen, "Dindar insanlar bir araya geliyor, bu baby shower dedikleri organizasyonların giriş bileti 2 bin 500 lira, asgari ücret ise 2 bin 744 lira civarında. 2 saatlik bir programa gideceksin, oynayacaksın, zıplayacaksın ya da güya mevlit dinleyince helal oluyor ya rahatlıkla girip çıkabilirsin. Dışarıya çıkacaksın bir adamın 5 nüfusuna bakmak için bir ay boyunca kan ve ter içerisinde çalıştığı kadar bir ücret ödeyip çıkacaksın." diye konuştu.

babyshowe

YORUM EKLE